Okrogla miza ob izidu knjige Bioetika
Okrogla miza ob izidu knjige Bioetika
Vabljeni na okroglo mizo o bioetiki ob izidu knjige Adriana Pessina z naslovom Bioetika, kritična vest zahodne civilizacije. Knjiga predstavlja temeljit premislek o vrednosti življenja v sodobni civilizaciji, ki jo bistveno zaznamuje znanstveno-tehnološki razvoj. Izredna moč, ki si jo je pridobil sodobni človek, kliče po novi odgovornosti. Bioetika želi bralca spodbuditi k spoštljivi drži do življenja nasploh: do lastnega življenja, do življenja soljudi in do življenja drugih živih bitij.
V pogovoru bodo sodelovali:
- prof. dr. Jože Trontelj, predsednik SAZU in predsednik Komisije za medicinsko etiko RS;
- prof. dr. Borut Ošlaj, predavatelj na Filozofski fakulteti;
- dr. Urh Grošelj, zdravnik in član Komisije za medicinsko etiko RS;
- doc. dr. Roman Globokar, predavatelj na Teološki fakulteti in član Komisije za medicinsko etiko RS;
- Janko Jožef Pirc, prevajalec.
Okrogla miza bo v ponedeljek, 4. marca, ob 18. uri v Galeriji Družina na Krekovem trgu 1, vodil jo bo Bogomir Štefanič.
Knjiga Bioetika, kritična vest tehnološke civilizacije se je v začetku 21. stoletja uveljavila kot standardno delo na področju bioetike. V prvem delu obravnava bioetiko kot kritično vest tehnološke civilizacije, v drugem pa vzame pod drobnogled pet področij, ki so povezana s človekovim rojevanjem in umiranjem: genetiko, zunajtelesno oploditev, kloniranje, evtanazijo in možgansko smrt. Knjiga prinaša temeljit premislek o vrednosti življenja v sodobni civilizaciji, ki jo bistveno zaznamuje znanstveno-tehnološki razvoj. Izredna moč, ki si jo je pridobil sodobni človek, kliče po novi odgovornosti. Bioetika želi bralca spodbuditi k spoštljivi drži do življenja nasploh: do lastnega življenja, do življenja bližnjih in do življenja drugih živih bitij.
Adriano Pessina je redni profesor moralne filozofi je in poučuje bioetiko ter filozofi jo osebe na Katoliški univerzi Sacro cuore v Milanu, kjer vodi univerzitetno središče za bioetiko. Je član vodstva Italijanske družbe za moralno filozofijo. Leta 2005 je bil imenovan za rednega člana Papeške akademije za življenje. Je avtor številnih razprav. Med njegovimi zadnjimi objavami velja omeniti delo Eutanasia. Della morte e di altre cose – Evtanazija. O smrti in drugih rečeh, 2007 in eseje, denimo Barriere della mente e barriere del corpo. Annotazioni per un’etica della soggettivitŕ empirica – Meje razuma in meje telesa, Beležke za etiko empirične subjektivnosti, 2010.
Podprite Družino!
Članek, ki ga brez omejitev berete, za vas posebej ustvarja uredništvo spletnega medija Družina.
Medtem ko so članki tednika Družina, prilog in revij tudi v digitalni obliki dostopni samo naročnikom, želimo, da bi bile naše dnevne novice o družbi in Cerkvi še naprej brezplačne in prosto dostopne vsem na spletu.
Zato vas prosimo, da nas podprete z darom v sklad za razvoj.
Tako boste bistveno pripomogli, da se bo glas slovenskih katoličanov slišal tudi na spletu in preko družabnih omrežij.
Družina d.o.o., Krekov trg 1, 1000 Ljubljana
SI56 02014-0015204714, odprt pri NLB
Sklic: 00 76805
Hvala že v naprej za vaš prispevek!
Uredništvo spletnega medija Družina