Dogodki Celjske Mohorjeve družbe na 31. knjižnem sejmu
Dogodki Celjske Mohorjeve družbe na 31. knjižnem sejmu
* sreda, 25. novembra, 19.00–19.50: Debatna kavarna: PRVI SLOVENSKI LEKSIKON LIKOVNE TEORIJE
Slovenci smo lahko ponosni na izid prvega Leksikona likovne teorije na Slovenskem, monumentalno delo dr. Jožefa Muhoviča. Leksikon obsega ok. 800 gesel s področja likovne teorije in njenih poddisciplin, v katerih je avtor med seboj povezal tako terminološke kot leksikografske elemente. Leksikon je namenjen likovnim strokovnjakom s področja slikarstva, kiparstva, oblikovanja in arhitekture, likovnim pedagogom, študentom, vsem, ki se ukvarjajo s praktičnimi problemi vizualizacije in ki jih likovna umetnost zanima.
Sodelujoči: dr. Jožef Muhovič, avtor leksikona, redni profesor, slikar, grafik, likovni teoretik, filozof, estetik in esejist; dr. Leon Debevec, univ. dipl. inž. arh.; mag. Črtomir Frelih, redni profesor za področje grafike; dr. Jurij Selan, akad. slikar, predstojnik Oddelka za likovno pedagogiko; moderira: Tadeja Petrovčič Jerina, urednica.
*****
* četrtek, 26. novembra, 18.30–18.55: Forum za obiskovalce: STOLI 4/CHAIRS 4 – Janez Suhadolc
Pogovor z Janezom Suhadolcem, izjemno zanimivim sogovornikom, avtorjem četrte dvojezične knjige Stoli in drugih knjižnih izdaj, profesorjem risanja na Fakulteti za arhitekturo, popotnikom, ki se tudi z mizarskim orodjem v rokah ozira, od kod prihaja(mo) in kam gre(mo). Avtor v besedi in sliki predstavlja novo zbirko svojih stvaritev, v katerih se navdih, znanje in vztrajno delo stapljajo v unikatne, vselej značilno Suhadolčeve umetnine.
*****
* sobota, 28. novembra, 11.00–13.00: Simpozij: VIKTOR E. FRANKL, UPORABNOST IN AKTUALNOST LOGOTERAPIJE (Štihova dvorana)
Simpozij ob 110-letnici rojstva Viktorja E. Frankla in ponovnem izidu slovenskega prevoda njegove temeljne knjige Zdravnik in duša. V sodelovanju z Alma Mater Europaea. Viktor E. Frankl je velika osebnost 20. stoletja. Gre za človeka, ki je preživel tri nacistična taborišča, kjer je izgubil dobesedno vse (kariero, ženo, brata, starše …). Kljub tej osebni tragiki je življenju rekel DA! Ustanovil je tretjo dunajsko psihoterapevtsko šolo, logoterapijo. V življenju je prejel devetindvajset časnih doktoratov in postal avtor dvaintridesetih knjig, ki so prevedene v skorajda vse svetovne jezike.
PROGRAM:
- 11.0011.45: Življenje in delo Viktorja Frankla – novost in aktualnost logoterapije (dr. Alexander Batthyany, direktor Inštituta Viktorja Frankla, Dunaj);
- 11.45-12.00: Kriza sodobnega človeka je kriza smisla (Dr. Sebastjan Kristovič, direktor Mednarodnega inštituta za psihoterapijo in uporabno psihologijo);
- 12.00-12.15: Viktor Frankl in Slovenci (dr. Jože Ramovš, predstojnik Inštituta Antona Trstenjaka);
- 12.15-13.00: Razprava.
Vabljeni!
Podprite Družino!
Članek, ki ga brez omejitev berete, za vas posebej ustvarja uredništvo spletnega medija Družina.
Medtem ko so članki tednika Družina, prilog in revij tudi v digitalni obliki dostopni samo naročnikom, želimo, da bi bile naše dnevne novice o družbi in Cerkvi še naprej brezplačne in prosto dostopne vsem na spletu.
Zato vas prosimo, da nas podprete z darom v sklad za razvoj.
Tako boste bistveno pripomogli, da se bo glas slovenskih katoličanov slišal tudi na spletu in preko družabnih omrežij.
Družina d.o.o., Krekov trg 1, 1000 Ljubljana
SI56 02014-0015204714, odprt pri NLB
Sklic: 00 76805
Hvala že v naprej za vaš prispevek!
Uredništvo spletnega medija Družina