15. poletni orgelski ciklus: Danilo Kostevšek in Marko Motnik
15. poletni orgelski ciklus: Danilo Kostevšek in Marko Motnik
Slovensko orgelsko društvo vabi na tretji koncert 15. poletnega orgelskega ciklusa.
V soboto, 2. julija, bosta v okviru 15. poletnega orgelskega ciklusa ob 19.30 v cerkvi sv. Trojice v Sveti Trojici v Slovenskih goricah nastopila Danilo Kostevšek (tenor) in Marko Motnik (orgle).
Danilo Kostevšek prihaja iz Maribora, kjer se je šolal na Srednji glasbeni in baletni šoli na oddelku za petje v razredu Leone Bašović-Gerenčer. Petje je študiral na Akademiji za glasbo v Ljubljani in leta 2005 diplomiral v razredu Eve Novšak-Houška na koncertno-pedagoški smeri. Podiplomski specialistični študij Samospev in oratorij je zaključil leta 2010 na Univerzi za glasbo in upodabljajoče umetnosti na Dunaju v razredu Marjane Lipovšek in izobrazbo zaokrožil na mednarodnih seminarjih pri priznanih pevskih pedagogih v Dubrovniku, na Dunaj in v Salzburgu. Danilo Kostevšek redno nastopa kot operni in koncertni pevec ter kot interpret samospevov doma in v tujini (Avstrija, Hrvaška in Nemčija). Od leta 2005 deluje tudi kot pedagog in od leta 2009 poučuje petje na Konservatoriju za glasbo in balet v Mariboru.
Marko Motnik se je rodil v Slovenj Gradcu. Po maturi na Gimnaziji Ravne na Koroškem in srednji glasbeni šoli Fran Korun-Koželjski (orgle pri Emi Zapušek) se je odpravil na študij orgel, čembala in instrumentalne pedagogike na Univerzo za glasbo in upodabljajoče umetnosti na Dunaj, kjer je študij v letu 2006 uspešno zaključil. Leta 2010 je na Dunaju doktoriral tudi iz muzikologije z delom o Jacobusu Handlu-Gallusu. Nekaj let je bil kot asistent za historično muzikologijo zaposlen na oddelku za muzikologijo dunajske univerze, trenutno pa dela pri znanstvenem projektu na tamkajšnji Univerzi za glasbo. Marko Motnik deluje kot muzikolog, orglavec in čembalist: Objavil je vrsto muzikoloških razprav. V prostem času se ukvarja tudi s historičnim plesom.
SOD_15_poletni_orgelski_ciklus_WEB(1).pdf
Podprite Družino!
Članek, ki ga brez omejitev berete, za vas posebej ustvarja uredništvo spletnega medija Družina.
Medtem ko so članki tednika Družina, prilog in revij tudi v digitalni obliki dostopni samo naročnikom, želimo, da bi bile naše dnevne novice o družbi in Cerkvi še naprej brezplačne in prosto dostopne vsem na spletu.
Zato vas prosimo, da nas podprete z darom v sklad za razvoj.
Tako boste bistveno pripomogli, da se bo glas slovenskih katoličanov slišal tudi na spletu in preko družabnih omrežij.
Družina d.o.o., Krekov trg 1, 1000 Ljubljana
SI56 02014-0015204714, odprt pri NLB
Sklic: 00 76805
Hvala že v naprej za vaš prispevek!
Uredništvo spletnega medija Družina