Zaradi suše ponekod na Kitajskem pomanjkanje elektrike
Zaradi suše ponekod na Kitajskem pomanjkanje elektrike
Sušno in vroče vreme vpliva na vodostaj rek, kar se kaže tudi pri tretji najdaljši reki na svetu Jangce, ki s svojo vodo oskrbuje več hidroelektrarn. Razmere so najbolj kritične v provinci Sečuan, ki kar 80 odstotkov električne energije pridobi prav iz hidroelektrarn.
Gladina vode na zgodovinsko nizki ravni
Po poročanju tujih medijev, ki jih povzema STA, je v nekaterih regionalnih rezervoarjih gladina vode padla na zgodovinsko nizke ravni. Večina nakupovalnih središč v velemestu Chongqing na jugozahodu države je, da bi zmanjšala porabo elektrike, ki jo porabijo klimatske naprave, denimo odprta samo med 16. in 19. uro.
Poleg tega se tudi Kitajska bori še z ognjenimi zublji pestijo požari, posebej prav okoli Chongqinga. Posledično so odpovedali več letov ter evakuirali približno 1500 ljudi.
Najbolj sušno in vroče poletje od leta 1961
Po podatkih kitajskih oblasti se v državi soočajo z najbolj vročim in sušnim poletjem, odkar so leta 1961 začeli merjenje. V zadnjih tednih so temperature marsikje večkrat presegle 40 stopinj Celzija. Po navedbah kitajske tiskovne agencije Xinhua so imeli srednje hudo ali zelo hudo sušo letos v kar 14 regijah.
Lokalne oblasti so tako vlagale veliko energije v zagotavljanje vodnih zalog in umetnega dežja s tem, ko so pošiljali kemikalije v oblake.