Zakon za pomoč turizmu sprejet
Zakon za pomoč turizmu sprejet
Zakon zagotavlja 243,5 milijona evrov pomoči najbolj prizadetim panogam in turizmu.
Sofinanciranje regresa
Podjetjem s področij turizma, gostinstva, industrije srečanj, športa in kulture bo država ponudila sofinanciranje regresa za letošnji letni dopust. Višina pomoči, do katere bodo upravičeni vsi, ki so se za opravljanje dejavnosti registrirali najpozneje do 31. maja letos in beležijo nad 20-odstotni padec prometa, znaša 1024 evrov na zaposlenega.
Pomoč organizatorjem prireditev
Do pomoči za sofinanciranje regresa bodo upravičeni tisti, ki so regres že izplačali do 1. julija, in tisti, ki ga zaradi likvidnostnih težav še niso, je poudaril državni sekretar na ministrstvu za gospodarski razvoj in tehnologijo Simon Zajc. Za organizatorje prireditev, koncertov in sejmov je predvideno povračilo 80 oziroma 60 % stroškov zaradi odpovedi ali omejene izvedbe dogodka, če ti presegajo 10.000 evrov.
Nove bone v višini 100 evrov za odrasle in 50 evrov za mladoletne bo možno unovčiti do konca leta za storitve s področij gostinstva, turizma, športa in kulture, ki so v celoti izvedene in koriščene v Sloveniji.
Podaljšanje subvencioniranja skrajšanega delovnega časa
Novi interventni zakon med drugim prinaša tudi 20 milijonov evrov težak ukrep podaljšanja subvencioniranja skrajšanega delovnega časa, ki ga imajo podjetja na voljo od lanskega julija in se je skladno z doslej sprejeto protikoronsko zakonodajo z letošnjim junijem iztekel, vsaj še do konca septembra ali celo do konca leta.
Boni tudi letos
Obenem bodo vse osebe s stalnim bivališčem v Sloveniji na dan 30. junij prejele nove bone v višini 100 evrov za odrasle in 50 evrov za mladoletne, ki jih bo možno unovčiti do konca leta za storitve s področij gostinstva, turizma, športa in kulture, ki so v celoti izvedene in koriščene v Sloveniji. Tudi novi boni bodo prenosljivi med ožjimi svojci, koristiti jih bo možno v več manjših zneskih in pri različnih ponudnikih.