Volk
Volk
KOŽUH
Je rjavo siv. Pozimi je občutno debelejši in svetleje obarvan. Njihova dlaka je dvoslojna: spodaj imajo gosto in kratko podlanko, zgoraj daljšo in redkejšo nadlanko.
GOBEC
V koničastem gobcu imajo 42 zob. Z močnim ugrizom lahko pregriznejo tudi več kot centimeter debele kosti.
SMRČEK
Vohajo približno stokrat bolje od ljudi.
UHLJI
Uhlji so trikotni in pokončni ter razmeroma veliki. Vsak uhelj lahko samostojno premikajo naprej in nazaj. S položajem uhljev podobno kot psi sporočajo svoje počutje. Na splošno velja, da uhlji, nagnjeni naprej, kažejo samozavest, uhlji, prislonjeni nazaj ob glavo, pa nelagodje in strah.
SPORAZUMEVANJE
Najbolj znano je tuljenje. Vendar tuljenje uporabljajo le za sporazumevanje na velike razdalje, za označevanje svojega območja, za klicanje izgubljenih članov tropa ali privabljanje spolnih partnerjev. Znotraj tropa se volkovi sporazumevajo z laježem, obrazno mimiko, položajem uhljev in repa ter načinom premikanja.
TULJENJE V POLNO LUNO
V polno luno ne tulijo. Ker pa jim polna luna omogoča boljšo vidljivost, se takrat raje odpravijo na lov, med katerim se s tuljenjem sporazumevajo in usklajujejo.
NOGE
So izvrstni tekači na dolge proge. V enem dnevu lahko pretečejo tudi 160 km! Vsi volkovi imajo na prvih nogah približno 10 cm dolgo črno progo. Po tej progi lahko ločiš volka od volku podobnega psa.
KREMPLJI
Kremplji so dolgi in koničasti ter ves čas iztegnjeni. Hodijo po blazinicah prstov.
REP
Običajno nosijo povešenega. Vodilni volk z visoko dvignjenim repom in pokončnimi ušesi vsem ostalim sporoča, da je on glavni v svojem tropu. Kadar rep spodvihajo pod trebuh, s tem pokažejo svojo podrejenost in ubogljivost.
Članek je bil objavljen v mavričnem zabavniku. Nanjo se lahko naročite po naši spletni trgovini. Hvala, ker z nakupom podpirate nastajanje kakovostnih katoliških vsebin za otroke in starše!