Menu
Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

Vatikan spodbuja krepitev prizadevanj za zaključek vojne v Siriji

Za vas piše:
Mojca M. Štefanič
Objava: 23. 08. 2013 / 08:46
Oznake: Cerkev, Družba
Čas branja: 2 minuti
Nazadnje Posodobljeno: 30.01.2018 / 17:12
Ustavi predvajanje Nalaganje
Vatikan spodbuja krepitev prizadevanj za zaključek vojne v Siriji

Vatikan spodbuja krepitev prizadevanj za zaključek vojne v Siriji

Vatikanski veleposlanik v Damasku, nadškof Zenari, je podal izjavo o domnevnem napadu s strupenim plinom.

Vatikan je mednarodno skupnost zaradi domnevnega napada sirskih vladnih sil s strupenim plinom, ki naj bi ga potrdili številni opazovalci, pozval k okrepljenim prizadevanjem za mirno rešitev spora v tej preizkušani deželi. Vatikanski veleposlanik v Damasku, nadškof Mario Zenari, je podobe žrtev napada, ki so bile objavljene na televiziji in na svetovnem spletu, v pogovoru za Radio Vatikan označil kot 'pretres za celotno mednarodno skupnost'. Gre za nujni klic na pomoč: »Pomagajte nam, da se ta vojna nepreklicno konča«, meni nadškof Zenari. Obenem je prepričan, da bo skupnost držav zdaj še okrepila svoja prizadevanja za rešitev spora.

Na vprašanje, ali je sirska vlada dejansko izdala povelje za uporabo strupenega plina, vatikanski veleposlanik ni odgovoril. Po navedbah nasprotnikov sirskega režima naj bi vladne čete med napadom v bližini Damaska minulo sredo uporabile strupeni plin nad civilnim prebivalstvom. Sirska vlada očitke odločno zanika. Na svetovnem spletu so bile objavljene fotografije in video posnetki žrtev, ki kažejo simptome, značilne za uporabo strupenih plinov. Potrditve pristnosti neodvisni izvedenci še niso podali.

Vatikanski predstavnik pri Združenih narodih v Ženevi, nadškof Silvano Maria Tomasi, pa je včeraj v pogovoru za Radio Vatikan opozoril, da kljub medijskim poročilom o uporabi strupenega plina ne gre preuranjeno obtoževati sirske vlade. Po njegovih besedah je potrebno obremenilne dokaze najprej nepristransko preveriti. Ne smemo prehitro nekoga obtožiti, da je odgovoren za tako tragičen dogodek.

Nadškof Tomasi je še opozoril, da sirska vlada trenutno 's stališča neposrednega interesa' najverjetneje ne bi uporabila strupenega plina, saj se zaveda, da bi bila prva, ki bi jo obtožili kot krivca. Preiskava poročil mora dognati, komu bi bil ta 'nečloveški zločin' lahko v korist.


Vir: Kathpress

Foto: splet

Kupi v trgovini

Novo
6 skritih ravnanj, ki uničujejo družine
Medosebni odnosi
29,90€
Nalaganje
Nazaj na vrh