Menu
Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

V Carpiju se veselijo papeževega obiska

Za vas piše:
M. Š.
Objava: 22. 03. 2017 / 08:44
Oznake: Cerkev, Družba
Čas branja: 3 minute
Nazadnje Posodobljeno: 30.01.2018 / 17:34
Ustavi predvajanje Nalaganje

V Carpiju se veselijo papeževega obiska

Sveti oče se bo srečal s tamkajšnjimi prebivalci, ki se še vedno spoprijemajo s posledicami rušilnega potresa.

Verniki škofije Carpi z velikim veseljem pričakujejo papeža Frančiška, ki jih bo obiskal v nedeljo, 2. aprila. Poleg svete maše in srečanja z duhovniki in redovniki v Carpiju je na programu tudi obisk mesta Mirandola, ki ga je leta 2012 prizadel močan potres. Sveti oče se bo srečal s tamkajšnjimi prebivalci, ki se še vedno spoprijemajo s posledicami naravne nesreče, spomnil pa se bo tudi vseh, ki so takrat izgubili življenje.

»Papeža bomo sprejeli z velikim veseljem, ki je povezano tudi z velikim presenečenjem, saj gre za nepričakovan obisk«, je za Radio Vatikan povedal carpijski škof Francesco Cavina. Frančišek bo drugi papež, ki se bo podal na pastoralni obisk v Carpi. Škofijo v deželi Emilija - Romanja je 26. junija 2012, kmalu po potresu, obiskal Benedikt XVI.

Škof Cavina je povedal, da je bil pravzaprav papež Frančišek tisti, ki ga je poklical po telefonu in ga povabil v Rim. Dolgo sta se pogovarjala in na neki točki mu je papež povedal: »Odločil sem se, da pred veliko nočjo pridem v Carpi.« Po škofovih besedah bo papež med obiskom lahko videl vse, kar je bilo storjenega v zadnjih petih letih na področju obnove krajev. Tik pred papeževim prihodom, 25. marca, bodo namreč znova odprli obnovljeno stolnico v Carpiju.

Opravljenega je bilo veliko dela. Zaradi potresa je brez dela ostalo 42.000 ljudi. Danes je ostalo še sedemdeset družin, ki še vedno ne živijo na svojih domovih, toda obnova hiš in infrastrukture je že skoraj končana. »Kar še manjka, so zgodovinsko pomembni kraji in kraji, značilni za to območje, torej cerkve, zgodovinski spomeniki, zgodovinske mestne četrti«, je pojasnil škof Cavina in naštel kraje, kot so Mirandola, Concordia in Rovereto. Stara mestna središča je treba popolnoma obnoviti, saj so ostala skorajda takšna, kakršna so bila na dan potresa. »Posebej sem prosil, da bi sveti oče obiskal Mirandolo, da bi videl, kaj vse je še treba narediti«, je pripomnil škof.

»Ob pogledu na staro mestno središče Mirandole bo imel papež Frančišek priložnost videti, kakšno je bilo to območje, preden smo začeli z obnovo.« Cerkev v Mirandoli je pravzaprav uničena. Papež bo izpostavil veliko delo, ki je bilo opravljeno, in se zanj zahvalil - mogoče ga je bilo izvesti zaradi civilne in socialne povezanosti. »Cerkvena in civilna skupnost sta zares delali v velikem sožitju, čeprav je treba še veliko narediti. Naši ljudje se želijo vrniti in moliti v svojih cerkvah«, je zatrdil škof Cavina.

Ob koncu pogovora je škof želel še povedati, da je območje Carpija dežela umetnikov. Mnogi umetniki želijo papežu Frančišku pokloniti svoja dela. »Papež se bo torej vrnil v Vatikan z mnogimi umetniškimi deli, ki želijo biti izraz želje po duhovnosti, ki jo bo sveti oče zagotovo znal še bolj spodbuditi in ozavestiti v življenju ljudi.«

Vir: Radio Vatikan
Foto: splet

Kupi v trgovini

Potovanje duše k Bogu
Filozofija in esejistika
5,00€
Nalaganje
Nazaj na vrh