Unicef prižiga »izobraževalni alarm«
Unicef prižiga »izobraževalni alarm«
Unicef je ob koncu tedna opozoril na premalo financirane šole, slabo plačane in premalo usposobljene učitelje, prenatrpane učilnice in zastarele učne načrte. Vse to po njihovem mnenju občutno zmanjšuje možnosti otrok, da bi izkoristili svoje zmožnosti in sposobnosti, poroča spletni portal Vatican News.
Dolgotrajno zaprtje šol in pomanjkanje dostopa do kakovostnega izobraževanja med koronaepidemijo sta razkrila in poslabšala že obstoječo učno krizo.
Razvoj našega izobraževalnega sistema je po definiciji razvoj naše prihodnosti, zatrjujejo pri Unicefu, zato je nujno, so prepričani, da »obrnemo sedanje smernice ali pa se soočimo s posledicami, ki jih bo imelo pomanjkanje ali celo odsotnost izobraževanja celotne generacije«.
Po Unicefovih podatkih sta dolgotrajno zaprtje šol in pomanjkanje dostopa do kakovostnega izobraževanja med koronaepidemijo razkrila in poslabšala že obstoječo učno krizo, zaradi katere je na milijone učencev po vsem svetu ostalo brez osnovnega znanja računanja in pisanja.