Menu
Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

'Tudi Nemčija potrebuje nove misijonarske korake'

Za vas piše:
Radio Vatikan/M.Š.
Objava: 21. 05. 2012 / 11:14
Oznake: Cerkev, Družba
Čas branja: 3 minute
Nazadnje Posodobljeno: 30.01.2018 / 17:10
Ustavi predvajanje Nalaganje

'Tudi Nemčija potrebuje nove misijonarske korake'

Nemški katoličani so minuli teden obhajali 98. 'Katholikentag' ali 'Katoliški dan', vsakoletno srečanje tamkajšnjih katoliških vernikov; ob tej priložnosti je udeležencem srečanja pismo poslal tudi Benedikt XVI.

Tvegajmo korak naprej, je bila osrednja tema letošnjega srečanja nemških katoličanov, ki je med 16. in 20. majem potekalo v nemškem mestu Mannheim. Kot poroča Radio Vatikan, so letošnji 'Katholikentag' ali 'Katoliški dan' tamkajšnji katoliški verniki obhajali že osemidevetdesetič.

Kaj pomenijo besede 'tvegajmo korak naprej', se v svojem pismu, ki ga je poslal udeležencem srečanja, sprašuje papež Benedikt XVI. Pomenijo 'premakniti se, oditi na pot', pogosto pa pomenijo tudi odločitve, ki jih je potrebno sprejeti zaradi sprememb in prenove. To lahko stori le nekdo, ki je na to pripravljen, ki staro pusti za seboj, da bi lahko vstopil v nekaj novega.

Toda kaj to pomeni za skupnost Cerkve, ki je mistično Kristusovo telo, se še naprej sprašuje papež. Kristus je glava in mi smo udje. Poklicani smo torej, da se kot udje telesa orientiramo po glavi, ki je 'začetnik in dopolnitelj' naše vere (Heb 12,2). Prenova tako lahko obrodi sadove le, če izvirajo iz novosti Kristusa, ki je pot, resnica in življenje (Jn 14,6), kar pa zadeva vsakega vernika. S krstom namreč vsakdo postane novi človek v Kristusu, ko je osvobojen sužnosti greha. S tem mu je omogočeno, da stopi na pot odnosa z Bogom. Ta premik je podarjen od Boga in mora tudi vedno voditi k Bogu. Vsakdo je poklican, da razvija osebno vero in jo dejansko živi. Toda hkrati je ta premik posameznega vernika vedno tudi premik 'v Cerkvi in s Cerkvijo'.

Zgodovina je polna oseb, ki so tvegale korak naprej: »Z nemirnimi in odprtimi srci so bili sposobni, da so v svojih življenjih, v svoji vsakdanjosti, zaznali 'klic ven', ki je prišel od Boga.« Kar jih je prepričalo, da so odšli na pot, ni bila človeška nestalnost, temveč želja po iskanju resnice in poslušnosti Božji besedi. Resničen odhod na pot je torej v poslušnosti in zaupanju klicu. Papež Benedikt XVI. je v pismu spomnil na besede mučenca Alfreda Delpa, po rodu iz Mannheima. Njegove besede opisujejo osebe, ki sledijo Božjemu klicu in odidejo na novo pot: »To so osebe z neskončnimi očmi. Lačni in žejni so Dokončnega. Postali so ljudje, ki iščejo in hodijo, ker poslušajo notranji glas in zunanja znamenja. Tega ne bi nikdar slišali brez tiste notranje lakote in čuječega nemira, brez katerih bi se vdali in se zadovoljili z varnim ter udobnim življenjem.«

Sveti oče je nemške katoličane spodbudil, da njihova dežela potrebuje nove misijonarske in apostolske korake. Potrebno je prepoznati možnosti in izzive, ustvarjati prostor resničnega deljenja: »Zakaj le človeštvo, kateremu vlada 'civilizacija ljubezni', se bo zmožno veseliti pravega in trajnega miru.« Cerkev ima nalogo in pravico, da evangelij oznanja odprto in jasno. Prispevek vsake krščene osebe za novo evangelizacijo je nepogrešljiv.

Papež Benedikt XVI. se je nato posebej obrnil na mlade. Kdor ima pred seboj še celo življenje, se sooča z mnogimi odločitvami. Mora pa se tudi ponovno dvigniti po razočaranjih in si sam ustvarjati prihodnost. »Imejte pogum, da se orientirate po Jezusu Kristusu! Drug drugega utrjujte v veri! Izpovedujte evangeljsko sporočilo v vaših krogih prijateljev, v šoli, na delu! Zajemajte iz življenja in resnice, ki nam ju Kristus podarja v Cerkvi!«

Kupi v trgovini

Življenjske težave
Drugi priročniki
4,00€
Nalaganje
Nazaj na vrh