Trojna obletnica v Zavodu sv. Stanislava
Trojna obletnica v Zavodu sv. Stanislava
V nedeljo, 13. maja, so v Zavodu sv. Stanislava pripravili 25. letni koncert zborov in orkestra in tako slovesno vstopili v praznično leto, v katerem praznujejo tri jubileje: 25-letnice Škofijske klasične gimnazije in Jegličevega dijaškega doma ter desetletnice Osnovne šole Alojzija Šuštarja. Praznovanju je namenjeno vse leto, poteka pa pod sloganom Mladost iz zrn sonca stkana.
Direktor Zavoda sv. Stanislava Anton Česen
Na koncertu v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma v Ljubljani je pester izbor slovenskih ljudskih pesmi in zimzelenih popevk v novih priredbah Tineta Beca in Damijana Močnika predstavila Zborovska piramida Zavoda sv. Stanislava: Otroški in mladinski zbor OŠ Alojzija Šuštarja, Dekliški zbor 1. letnika ŠKG, Fantovski zbor 1. letnika ŠKG, (Z)mešani zbor ŠKG, Dekliški zbor sv. Stanislava ŠKG, Mladinski mešani zbor sv. Stanislava ŠKG, Študentski zbor sv. Stanislava, Komorni zbor Megaron in Godalni orkester Glasbene šole v Zavodu sv. Stanislava. Spremljali so jih dirigenti Nadja Janežič, Kristina Štemberger, Marjetka Kozmus, Helena Fojkar Zupančič, Erik Šmid in Damijan Močnik.
Gostje iz Krakova
Ob jubilejnem koncertu se je Zavod sv. Stanislava povezal s priznano srednjo glasbeno šolo Frederica Chopina iz Krakova. Dijakinje in dijaki iz Krakova so dopolnili zavodski orkester za izvedbo mogočnega Brucknerjevega Te Deuma. Slavnostni sklep koncerta je ob spremljavi orkestra zazvenel iz grl 350 pevcev, ki so zapeli veliko delo. V dneh pred koncertom so gostje skupaj z učenci glasbene šole Zavoda sv. Stanislava pripravili tudi koncert v zavodski cerkvi.
Izmenjava in mednarodni simpozij
V tednu pred začetkom prazničnega leta sta bila tudi izmenjava v okviru mednarodnega projekta Z glasbo v življenje (Erasmus+) in mednarodni simpozij z naslovom Kritično mišljenje v digitalni dobi, ki ga je organiziral Inštitut za raziskovanje in evalvacijo šolstva (IREŠ). Tema je presek dveh ključnih poudarkov delovanja Zavoda sv. Stanislava, ki se v zadnjem času osredotoča na izzive virtualnega sveta in na pomen kritičnega razmisleka v sodobni družbi.
Foto: Tatjana Splichal