Menu
Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

Tretji obisk kipa Fatimske Marije Romarice

Za vas piše:
K. C.
Objava: 21. 04. 2016 / 08:32
Oznake: Cerkev, Družba
Čas branja: 3 minute
Nazadnje Posodobljeno: 30.01.2018 / 17:29
Ustavi predvajanje Nalaganje
Tretji obisk kipa Fatimske Marije Romarice

Tretji obisk kipa Fatimske Marije Romarice

V Slovenijo danes, 12. maja, že tretjič prihaja milostni kip Fatimske Marije Romarice.
V Slovenijo je 12. maja že tretjič prišel milostni kip Fatimske Marije Romarice. Prvi obisk je bil ob 80-letnici Marijinih prikazovanj v Fatimi, leta 1997, drugi pa jo je Cistercijanska opatija Stična sprejela enajst let pozneje.

Predsednik Slovenske škofovske konference Andrej Glavan je oktobra lani povabil k zavzeti molitvi rožnega venca in na obhajanje prvih pet prvih sobot, od januarja do maja, na fatimski način. V imenu škofov pa je župnike in druge predstojnike prosil, da v svojih župnijah in skupnostih za prvosobotno molitev navdušijo vernike ter naj na zadnjo prvo soboto ali na dan obiska Marije romarice v župniji ali skupnosti poskrbijo za posvetitev in izročitev župnije ali skupnosti ter sodelujočih posameznikov in družin Jezusovemu in Marijinemu srcu. »Naš narod je globoko povezan s fatimskim sporočilom že od leta 1943, ko se je med prvimi v Evropi posvetil Marijinemu brezmadežnemu srcu,« je zapisal Glavan in se navezal na slogan Marija – okno upanja. »Papež Benedikt XVI. je leta 2010 v Fatimi dejal, da se je s prikazovanji Device Marije v Fatimi odprlo 'nebo kot okno upanja', ker je človek Bogu zaprl vrata. To »okno upanja« je Mati Marija.

Slovenska škofovska konferenca je leta 2014 uradno zaprosila rektorja svetišča v Fatimi na Portugalskem, da Cerkvi na Slovenskem zagotovi kip fatimske Marije romarice. Rektor p. Carlos Cabecinhas je obljubil kip št. 5.

Tik pred tretjim obiskom fatimskega kipa Marije Romarice je Založba Družina izdala slikanico Trije fatimski pastirčki.

Razpored obiska kipa po škofijah

Slovesen sprejem je bil na Brezjah v četrtek, 12. maja, zvečer. Slovesnost je vodil ljubljanski nadškof metropolit Stanislav Zore.

Nadškofija Ljubljana: od 13. maja do 10. junija in od 25. junija do 11. julija. Nadškof Stanislav Zore bo nadškofijo posvetil v stolnici 10. julija popoldne.

Škofija Novo mesto: od 10. do 25. junija, kjer bo kip Marije Romarice iz Fatime 11. junija navzoč na praznovanju desete obletnice škofije.

Škofija Koper: od 11. julija do 18. avgusta.

Škofija Celje: od 18. avgusta do 9. Septembra; 21. avgusta bo kip Marije Romarice iz Fatime pri Sv. Jožefu v Celju.

Škofija Murska Sobota: od 9. do 18. septembra.

Nadškofija Maribor: od 18. septembra do 13 oktobra. 13. oktobra zvečer bo na Ptujski Gori vseslovensko srečanje posvečenih Jezusovemu in Marijinemu Srcu in vseh drugih, posvetitev in izročitev slovenskega naroda Jezusovemu in Marijinemu Srcu ter slovo od kipa Marije Romarice iz Fatime. Slovesnost bo vodil mariborski nadškof metropolit Alojz Cvikl.

Vsaka (nad)škofija bo poskrbela za romanje kipa po dekanijah in župnijah. Pred prihodom kipa Marije Romarice bo v župniji tridnevnica, za katero bo pripravljena knjižica. V njej bodo tudi navodila, kako Marijo sprejeti, častiti in od nje posloviti. Ko imamo v svoji sredi milostni kip Marije romarice, se vsa župnija izroči Marijinemu brezmadežnemu Srcu in po njem presvetemu Jezusovemu Srcu.

Naslednje leto 100. obletnica prikazovanja

Devica Marija se je v Fatimi na Portugalskem trem pastirčkom prikazovala od 13. maja do 13. oktobra 1917. »Zaupamo Devici Mariji, da bo s svojim prihodom prinesla novo upanje slovenskemu kristjanu,« so prepričani pri Odboru Združenja posvečenih Jezusovemu in Marijinemu Srcu, ki je ob tej priložnosti izdal zloženko. Fatimski Marijin kip je začel romati po svetu leta 1947.

Vir: SŠK, arhiv Družine

Preberite tudi:

Marija je Kraljica družine
Vnovični obisk fatimske Marije Romarice v Sloveniji - obisk leta 2008
»Molite! Veliko molite!«
Za utrditev vere - Zakaj prihaja fatimska Marija Romarica k nam?

Kupi v trgovini

Novo
Živa voda
Pričevanja
26,90€
Nalaganje
Nazaj na vrh