TerraFutura odslej tudi v nemščini
TerraFutura odslej tudi v nemščini
Knjiga, ki vsebuje tri daljše pogovore, ki jih je Petrini med majem 2018 in lanskim julijem opravil s svetim očetom, je že lani septembra izšla v Italiji, zdaj pa je v prevodu Franziske Kristen na voljo tudi za nemško govoreče bralce.
Papeževa okoljska preobrazba
Poglavar Katoliške cerkve je v pogovorih med drugim opisal svojo »ekološko preobrazbo« in navedel načine za izhod iz pandemije.
Nov način razumevanja gospodarstva
»Potrebujemo politiko, ki odločno reče NE divjemu tržnemu gospodarstvu in mistifikaciji financ,« poudarja papež Frančišek, zato »potrebujemo tudi nov način razumevanja gospodarstva«.
Predvsem socialna okrožnica
Zaradi katastrofalnih posledic pandemije dobiva Frančiškova okrožnica »Laudato si« iz leta 2015 na veljavi. »Toda to ni okoljski dokument, temveč predvsem socialna okrožnica,« poudari papež.
Aparecida spremenila papežev pogled
Petriniju je pojasnil, kako se je leta 2007 prvič zavedel pomena ekologije in njene tesne povezanosti s socialno pravičnostjo. Udeleženci 5. zasedanja Sveta škofovskih konferenc Latinske Amerike v Aparecidi, med njimi je bil tudi kardinal Bergoglio, tedaj še kot nadškof Buenos Airesa, so v en glas poudarili potrebo po skupnem pastoralnem načrtu za Amazonijo.
Izjemno zanimanje in širok odziv na okrožnico
Tedaj je ta tematika začela zanimati tudi zdajšnjega svetega očeta, ki je doumel, za kako pomembno vprašanje gre. Da je res tako, je pozneje potrdilo izjemno zanimanje in širok odziv na okrožnico »Laudato si«.
Petrini povabljen na sinodo
Frančišek je predlani na sinodo o Amazoniji kot gosta povabil tudi 72-letnega italijanskega sociologa in publicista Carla Petrinija, prejemnika številnih nagrad za angažiranost na področjih hrane, zdravja in okolja.
Dve osebi s skrajno različnima zgodbama
Petrini, tudi pobudnik mednarodnega bienalnega srečanja »Terra Madre«, sicer v uvodu v knjigo poudari, da sta Frančišek in on »dve osebi s skrajno različnima zgodbama in življenjema«.