Menu
Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

Svetovni molitveni dan žensk 2017

Za vas piše:
SŠK
Objava: 02. 03. 2017 / 08:27
Oznake: Cerkev, Družba
Čas branja: 2 minuti
Nazadnje Posodobljeno: 30.01.2018 / 17:34
Ustavi predvajanje Nalaganje

Svetovni molitveni dan žensk 2017

3. marca so po svetu in tudi v Sloveniji molitvena srečanja ob svetovnem molitvenem dnevu žensk. 
3. marca poteka na Filipinih osrednji dogodek ob svetovnem molitvenem dnevu žensk 2017, zaznamujejo ga tudi po drugih številnih krajih po svetu, tudi v Sloveniji. 

V Sloveniji bodo danes, 3. marca, bogoslužja in molitvena srečanja v naslednjih krajih:

  • Ljubljana, evangeličanska cerkev, ob 19h
  • Rogaška Slatina, cerkev sv. Križa, ob 17h
  • Murska Sobota, cerkev sv. Nikolaja, ob 17h
  • Velike Lašče, župnijska dvorana, ob 19h
  • Izola, cerkev sv. Mavra, ob 19:45
  • Maribor, evangeličanska cerkev, ob 18h

    Svetovni molitveni dan žensk je nastal v 19. stoletju, ko so krščanske ženske iz ZDA in Kanade začele z različnimi oblikami sodelovanja v podporo misijonski dejavnosti žensk doma in po svetu.

    Svetovni molitveni dan žensk je svetovno žensko ekumensko gibanje, ki goji molitveno dejavnost in stike po različnih državah sveta, prvi petek v marcu pa vsako leto javnost povabi k dnevu skupne molitve. Molitveno bogoslužje vsako leto napišejo ženske iz druge države, ta država pa ob tem postane predmet molitve na dan, ki se začne, ko se zdani nad otočjem Tonga v Pacifiku in se nadaljuje po vseh celinah, dokler se približno 36 ur pozneje ne konča zadnje molitveno bogoslužje dneva na otočju Samoa.

    Logotip svetovnega molitvenega dneva žensk je nastal leta 1982, ko so bogoslužje pripravile krščanske ženske z Irske. Sestavljen je iz štirih puščic v obliki keltskega križa, ki kažejo v središče s štirih strani neba. Puščice so oblikovane kot štiri klečeče osebe v molitvi, krog pa predstavlja svet in ekumensko edinost, kljub različnosti.

    Gibanje svetovni molitveni dan žensk vsaka štiri leta pripravi tudi mednarodno srečanje, na katerem ima vsak narodni odbor možnost predlagati temo in primerne svetopisemske odlomke ter ponuditi sodelovanje pri sestavi in oblikovanju bogoslužja. Med srečanjem komisija oceni predloge ter določi teme in države, ki bodo pripravile molitveni dan za naslednja štiri leta. Posamezna izbrana dežela ne izbira svoje lastne teme, ampak temo določi mednarodni izvršni odbor, z odločitvijo pa se delegatke narodnih odborov seznanijo na mednarodnem srečanju.
  • Kupi v trgovini

    Življenjske težave
    Drugi priročniki
    4,00€
    Nalaganje
    Nazaj na vrh