Svetopisemska besedila na voljo v 3.610 svetovnih jezikih
Svetopisemska besedila na voljo v 3.610 svetovnih jezikih
V poročilu je navedeno, piše avstrijski Kathpress, da so bili prvi prevajalski projekti v 57 jezikih zaključeni leta 2022. Prvi prevodi so se nanašali na 38 posameznih svetopisemskih spisov, 5 Novih zavez in 14 celotnih izdaj Svetega pisma v jezikih, ki jih govori skupno 100 milijonov ljudi. V preteklem letu je bilo skupaj zaključenih 81 projektov prevajanja svetopisemskih besedil. Do leta 2038 želi svetovna zveza prevesti Sveto pismo še v 1.200 jezikov. Pristojni izhajajo iz podatka, da je na svetu živih okoli 7.400 jezikov.
Pri nas poslanstvo prevajanja, izdajanja in širjenja Svetega pisma opravlja Svetopisemska družba Slovenije.
Sveto pismo je tokrat recimo prvič v celoti prevedeno v etiopska jezika hadija in arsi oromo, ki ju skupno govori okoli sedem milijonov ljudi. Prvi prevod celotnega Svetega pisma z največjo skupino govorcev na območju Azije je bil opravljen v jeziku tay: z 1,8 milijona ljudi v severnem Vietnamu je to drugi najbolj razširjen jezik v tej državi na jugovzhodu Azije.
Svetovno zvezo Združenih svetopisemskih družb s sedežem v Swindonu v Združenem kraljestvu zastopa 160 članic v več kot 180 državah in ozemljih. Njene naloge so prevajanje, izdajanje in širjenje Svetega pisma. Pri nas to poslanstvo opravlja Svetopisemska družba Slovenije.