Menu
Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

Sveti sedež odslej država članica Mednarodne organizacije za migracijo

Objava: 05. 12. 2011 / 20:56
Oznake: Cerkev, Družba
Čas branja: 2 minuti
Nazadnje Posodobljeno: 30.01.2018 / 17:10
Ustavi predvajanje Nalaganje

Sveti sedež odslej država članica Mednarodne organizacije za migracijo

Nadškof Silvano Tomasi, stalni opazovalec Svetega sedeža pri Uradu Združenih narodov v Ženevi, prispevek Svetega sedeža pri omenjeni organizaciji vidi predvsem v etičnem pogledu na pojav migracije, ki zagovarja zaščito človeške osebe in njeno dostojanstvo.

Sveti sedež je včeraj postal država članica Mednarodne organizacije za migracijo (IOM), poroča Radio Vatikan. O pomenu članstva je v pogovoru za radio spregovoril nadškof Silvano Tomasi, stalni opazovalec Svetega sedeža pri Uradu Združenih narodov v Ženevi. Dejal je, da je v tem trenutku, ko na svetu vidimo stalno naraščanje migrantov, beguncev in oseb, ki se selijo iz različnih razlogov, pomembno biti navzoč in sodelovati pri prizadevanju mednarodne skupnosti, ob tem pa prispevati nekaj posebnega, kar je značilno za Sveti sedež, in sicer glas etike, ki bo pojasnil te novo nastale razmere. Po Tomasijevih besedah je pomembno, da se je Sveti sedež odločil vstopiti in postati polnopravni član Mednarodne organizacije za migracijo, da bi tako izpostavil svoje sodelovanje na področju migracije, ki kljub gospodarski krizi še naprej narašča. Prispevek Svetega sedeža vidi predvsem v etičnem pogledu na pojav migracije, ki zagovarja zaščito človeške osebe in njeno dostojanstvo.

Sveti sedež želi v omenjeni organizaciji sodelovati tudi na operativni ravni preko mreže katoliških organizacij, ki že delujejo na področju migracije. Na tretjem mestu pa Tomasi izpostavlja delovanje v skladu z vestjo in dodaja, da želijo s spoštovanjem lastnih prepričanj in načel delovati v zares demokratičnem okviru, znotraj katerega se pomaga osebam, ki pomoč potrebujejo.

Odločitev Svetega sedeža, da zaprosi za članstvo, je Tomasi komentiral z besedami, da gre za bolj praktičen način sodelovanja na področju družbenih razmer, kjer ni toliko pomembna politika, ampak prej potreba po tem, da se stopi naproti človeškim potrebam teh oseb, ki se znajdejo na poti po različnih krajih sveta. Dodal je, da ima Cerkev široko razširjeno mrežo organizacij in je torej že vključena v delo z migranti. Sodelovanje z že obstoječimi strukturami mednarodne skupnosti je po Tomasijevih besedah logičen korak, ki bo prispeval k še večji učinkovitosti dela.

Po njegovem mnenju lahko članstvo razumemo tudi kot naslednji korak glede papeževega nauka, v katerem je vprašanje migracije zelo prisotno. Poleg tega pa ima Cerkev na tem podočju že dolgoletne izkušnje. Katoliške organizacije zares velikodušno pomagajo vsem ljudem, ne glede na njihovo versko pripadnost, raso ali pravni položaj. Gre za človeško osebo, za njeno dostojanstvo, ki je pomembno in pogosto postavljeno v nevarnost, še posebej v razmerah, ki nastanejo ob preseljevanju iz ene države v drugo, je v pogovoru za Radio Vatikan še dejal nadškof Tomasi.

Kupi v trgovini

Novo
1945: Dnevnik mojega križevega pota
Zgodovina
29,90€
Nalaganje
Nazaj na vrh