Srečanje bodočih birmancev z nadškofom Cviklom
Srečanje bodočih birmancev z nadškofom Cviklom
Srečanje bodo začeli z dopoldansko mašo, sklenili pa ga bodo v popoldanskih urah. Po maši sledijo delavnice, osrednji gost srečanja pa bo župnik in vloger Martin Golob, ki bo mlade tudi nagovoril.
Kateheza »Luč, ki prižiga luč«
Za dobro pripravo na srečanje birmancev mariborske nadškofije so zasnovali tudi posebno katehezo, »Luč, ki prižiga luč«, ki zasleduje več ciljev, in sicer, da bi birmanci doživeli veselje skupnosti in obdarjenosti, da bi spoznali in odkrili pomen darov znotraj skupnosti in pomen medsebojne motivacije. Birmanci naj bi tudi pripravili motiv oz. simbol za birmansko svečo, ki jih predstavlja.
Na voljo kar 25 delavnic
Birmanci se bodo po maši lahko udeležili delavnic, pogovorov in srečanj na različne tematike. Zagotovo bo vsak lahko našel nekaj zase. Med drugim bodo spoznavali delo misijonarja Toneta Kerina, poslanstvo gasilcev, skavtov in oratorijskih animatorjev, delo policijskega in vojaškega vikarja, pričevali bodo zakonci in karitativni delavci, strokovnjaki jih bodo podučili o nevarnostih na spletu in jih opozorili na kaj morajo biti pozorni pri izbiri poklica.
Posebna himna
Ob letošnji priložnosti je luč sveta ugledala posebna himna birmanskih dni »Luč, ki prižigala bo Luč«. Besedilo in glasbo je napisala Martina Ješovnik.
Del besedila iz pesmi Luč, ki prižgala bo Luč: »Birma začetek je nove poti, tudi, če komu drugače se zdi, je zakrament, ki dopolni v nas, kar pri krstu smo prejeli.«
Dobra naložba za mladino
Osrednji gost letošnjega srečanja bo župnik v Grosupljem in na Lipoglavu, vloger Martin Golob. Srečanja z mariborskimi birmanci se tudi sam veseli. Kot je dejal za spletno Družino, je škofijsko srečanje odlična priložnost, da se »birmanci med seboj srečajo in vidijo, da niso edini tam na župniji, temveč da je v škofiji ogromno mladih, ki se pripravljajo na birmo. To je lepa spodbuda.« Tudi sam v lepem spominu nosi duhovne vaje, na katere jih je v sklopu priprave na birmo peljal domači župnik.
»Vedno so pripravljene zelo dobre delavnice, vedno so zelo dobri nagovori, fajn gostje, ki so prikazali lepe vsebine za mlade in jih s tem navdušili,« je dejal Golob, ki se je srečanja za birmancev Mariboru v preteklosti že udeležil, kakor tudi priprave za birmance v Novem mestu. »Mislim, da delo za birmance ni proč vržen čas, ampak je čas, od katerega kakšnemu tudi kaj ostane in je zelo dobra naložba za našo mladino.«