Menu
Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

Skrivnost dobre komunikacije

Za vas piše:
D. O.
Objava: 14. 12. 2012 / 12:00
Oznake: Cerkev, Družba
Čas branja: 2 minuti
Nazadnje Posodobljeno: 30.01.2018 / 17:11
Ustavi predvajanje Nalaganje

Skrivnost dobre komunikacije

Besed je vedno veliko, a kaj, ko to še zdaleč ne pomeni, da se vedno dobro razumemo, včasih morda celo obupamo nad odnosi. V čem je skrivnost dobre komunikacije, se sprašujemo v novi številki Božjega okolja.

Tema šeste letošnje številke revije Božje okolje je dobra komunikacija.

Intervju z Alenko Rebula

V intervjuju s tržaško psihologinjo, pisateljico in pesnico Alenko Rebula odkrivamo svet pristne komunikacije: »Večina ljudi se po mojih opažanjih noče odpreti, ampak vedno želi samo nekaj doseči od drugega, prepričati, pritegniti drugega v neko svojo pobudo, dopovedati, da je nekaj dobro ali narobe, sami pa ne stopijo v odnos in niso pripravljeni razumeti, da je v tem, kar delajo, morda nasilje ali kak skrita laž.«

Bližina, poslušanje, resnica

Marko Rijavec razmišlja o Jezusu, ki je Beseda, torej prav zato tudi komunikacija, saj beseda vedno obstaja zato, da nekomu nekaj sporoča, da komunicira. Zato je Beseda tudi odnos. Kakšen jezik je uporabljal Jezus, da so ga razumeli vsi in da je pisan na kožo celo človeku esemseov, tvitov in facebooka?

10 nasvetov za dober pogovor

Kuhate po receptih? Lahko so v veliko pomoč. Podobno pomoč bi za dober pogovor potrebovali možje in žene, ki, žal, vedno ne najdemo primerne »kuharske knjige«. Zato smo poskušali sestaviti recept za dober pogovor.

Resnica se začenja v dvoje

Naslov knjige nemškega psihoanalitika M. L. Moellerja, ki ponazarja metodo, ki v zakon prinaša svežino in odprtost za drugega na zelo preprost, pa vseeno zahteven način: zakonca Žerovnik opisujeta svojo odločitev za metodo in kaj jima je prinesla v njun zakon. »Odnos med možem in ženo je njun prvi otrok. Tako kot je otrok med nosečnostjo prikrajšan, če je mati prikrajšana za hrano, je tudi odnos prikrajšan, če zakoncema zmanjkuje časa za pogovor. Prva naloga obeh je torej najti reden termin.«

Vključeni v božjo komun(ikacij)o

Bog kot samo filozofija, teorija – besedovanje nam ne zadostuje. Ljudje želimo izkustvo! Zaradi mora postajati Bog sam stvarnost. Zato božični dogodek. Bog nas vabi v komunikacijo, piše Karel Gržan.

Dva modela in tri želje

Branko Cestnik piše o komunikaciji v Cerkvi in jo kritično pretresa: »Slovenski katoličani smo otroci velikopastirskega modela. Vajeni smo vpričo duhovnika bolj ali manj molčati. Češ, on ve, mi ne. Nato pa v svojih krogih, vstran od farovškega dvorišča, cerkvene teme vendarle premlevamo in ustvarjamo svoj vox popoli. Ta model, tudi v svojih boljših inačicah, je danes nezadosten.«


Foto: Tatjana Splichal

Kupi v trgovini

Prenovitev
Duhovna rast
21,00€
Nalaganje
Nazaj na vrh