Menu
Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

Razlaga desetih Jezusovih misli

Za vas piše:
I. Ž.
Objava: 05. 11. 2019 / 12:10
Oznake: Cerkev, Družba
Čas branja: 4 minute
Nazadnje Posodobljeno: 05.11.2019 / 12:18
Ustavi predvajanje Nalaganje

Razlaga desetih Jezusovih misli

Celjska Mohorjeva družba je izdala knjigi za mladostnike: Kaj pomeni verovati v Boga? in Kaj nam govori Jezus?
Otrokom razumljiva razlaga desetih Jezusovih misli

V knjigi Kaj nam govori Jezus? najdemo razlage deset evangeljskih odlomkov za današnje otroke. Če te kdo udari po desnem licu, mu nastavi še levo. Božje kraljestvo je kakor skriti zaklad. Človek naj ne živi samo od kruha ...

Avtorice današnjim otrokom razumljivo razložijo deset znanih, a ne vedno najlaže razumljivih Jezusovih misli.

Kot dopolnilno veroučno gradivo

Naj smo verni ali ne, eno je gotovo: Jezus je zares živel, in sicer pred 2000 leti. Vemo, da je prebival v Galileji in da je bil vzgojen v veri svojega judovskega ljudstva. Ko je bil star približno 30 let, je prehodil svojo deželo in ljudem govoril o Bogu.

Jezus je s svojimi besedami v nekaterih vzbudil željo, da bi hodili za njim, in postali so njegovi učenci. Knjiga na otrokom privlačen način prinaša aktualno razlago desetih Jezusovih misli, ki jih večinoma dobro poznamo, a včasih – tudi odrasli – teže ponotranjimo. Dobrodošla je kot dopolnilno veroučno gradivo pa tudi kot zanimiva iztočnica za pogovor z otroki – za vse, ki jih zanima temeljno sporočilo krščanstva.

O avtoricah

Strokovnjakinje različnih humanističnih smeri Gwenaëlle Boulet, Bénédicte Jeancourt, Anne-Sophie du Bouëtiez, Lucie Tour in Emmanuelle Rémond-Dalyac so sodelavke francoske katoliške revije za otroke Filotéo.

V knjigi Zakaj sem jaz jaz? so otrokom približale krščanski pogled na temeljna življenjska vprašanja, v knjigi Jezusove prilike pa slikovito razložile najlepše evangeljske zgodbe.

V novi knjigi Kaj nam govori Jezus? današnjim otrokom razumljivo razložijo deset znanih, a ne vedno najlaže razumljivih Jezusovih misli.

Kaj pomeni verovati v Boga?

Knjigo Kaj pomeni verovati v Boga? so napisali štirje francoski avtorji: Anne-Sophie du Bouëtiez, Gwenaëlle Boulet, Anne-Laure Fournier le Ray in Lucie Tourette.

V njej podajajo odgovore na velika življenjska vprašanja v luči krščanstva: Kako je nastal svet? Zakaj obstajamo ljudje? Kaj pomeni verovati? Kdo je Bog? Kaj nas čaka po smrti?

Ta in podobna vprašanja si začnemo zastavljati že v otroštvu – in si jih potem zastavljamo vse življenje.

Bogato ilustrirana knjiga bo otroke in njihove vzgojitelje vabila k razmišljanju o veri ter k boljšemu poznavanju Jezusa in krščanstva.

Vere niso le izvir nesporazumov, ampak nam pomagajo osmisliti življenje

Z vero se v življenju srečujemo vsi, tudi otroci, ne glede na to, ali odraščajo v verni družini ali ne.

Zato knjiga prihaja kot dobrodošlo, odprto in poučno branje, ki podpira vzgojo k pristni strpnosti in spoštljivemu sožitju vseh dobronamernih ljudi.

Vere namreč niso le izvir nesporazumov, kakor bi lahko pomislili ob dnevnih novicah, ampak nam pomagajo osmisliti življenje in odgovoriti na temeljna bivanjska vprašanja.

O avtorjih

Avtorji knjige – Anne-Sophie du Bouëtiez, Gwenaëlle Boulet, Anne-Laure Fournier le Ray, Lucie Tourette – so sodelavci francoske katoliške revije Filotéo, namenjene otrokom, in so strokovnjaki različnih humanističnih smeri.

Po knjigah Zakaj sem jaz jaz?, v kateri današnjim otrokom približajo krščanski pogled na temeljna življenjska vprašanja, in Jezusove prilike s slikovito in poglobljeno razlago najlepših evangeljskih zgodb, so se v knjigi Kaj pomeni verovati v Boga? posvetili vprašanju vere v Boga – kako in zakaj.

Roman Poslušni din

Poslušni din je hvalospev očetu. Od otroštva do sedanjosti Laurent Seksik v tem avtobiografskem romanu raziskuje zgodbo in neponovljivo dinamiko odnosa med očetom in sinom.

Izpisal je svojevrsten roman, pretanjen hvalospev očetovstvu. Po trilogiji o Stefanu Zweigu, Eduardu Einsteinu in Romainu Garyju je to njegov najbolj oseben in hkrati najbolj univerzalen roman doslej.

Ob prvi obletnici očetove smrti se je avtor vrnil v Izrael, da bi ob koncu enoletnega žalovanja skladno z judovskim izročilom nagovoril zbrane na očetovem grobu.

Pisatelj izrisuje kompleksnost družinskih vezi

Prvi avtorjev roman, napisan prvoosebno, je nenavaden hvalospev očetu. Sedanjost in preteklost se v njem prepletata s fantastično epopejo starega strica – nekakšno kuliso za iniciacijsko popotovanje poslušnega dečka, ki uresniči očetove sanje.

V svojem verjetno najbolj čustvenem romanu doslej avtor v vsej intimnosti, mestoma poetično, mestoma humorno izrisuje kompleksnost družinskih vezi, ki presegajo okvire časa in prostora, predvsem pa okvir minljivosti.

Laurent Seksik

V Nici rojeni Laurent Seksik (1962) je zdravnik in pisatelj. Poslušni sin je njegov deveti roman. Prav ob njegovem pisanju se je zavedel, da vsi njegovi romani, razen knjige o Zweigu, raziskujejo odnos med očetom in sinom. Pri Celjski Mohorjevi so doslej izdali njegova romana Primer Eduard Einstein (2016) in Zadnji dnevi Stefana Zweiga (2018).

Kupi v trgovini

Novo
Neoprostljivo
Zgodovina
24,90€
Nalaganje
Nazaj na vrh