Pedra Opeko sprejeli predsednica in zunanja ministrica
Pedra Opeko sprejeli predsednica in zunanja ministrica
Kot so sporočili iz predsedničinega urada, sta se v prijetnem vzdušju pogovarjala o Opekovem več kot polstoletnem humanitarnem delovanju na Madagaskarju. Dr. Nataša Pirc Musar je izpostavila, da je njegov prispevek navdihujoč, njegova volja, vztrajnost in spodbujanje ljudi k dejavni solidarnosti pa kažipot k boljši, prijaznejši družbi.
To dokazuje s svojim delovanjem
»Peter Opeka namreč prav to s svojim delovanjem dokazuje. Več kot 13.000 otrok na Madagaskarju lahko le po zaslugi njegovih prizadevanj in pomoči številnih ljudi, ki slišijo njegov klic k solidarnosti, obiskuje šole, ki jih je zgradil s pomočjo donacij. Več kot 25.000 brezdomnim je na enak način zagotovil prostor za bivanje. Leta 1989 je namreč ustanovil humanitarno združenje Akamasoa, ki je pomagalo že več kot 500.000 Malgašem,« so zapisali v uradu predsednice.
Vrača upanje v življenje
Kot je še poudarila Nataša Pirc Musar, tako Opeka najrevnejšim in pomoči potrebnim vrača upanje v življenje, saj jim pomaga pri najosnovnejših življenjskih potrebah, dostopu do hrane, zdravnika in dela. Po obisku v Predsedniški palači se je misijonar srečal še z ministrico za zunanje in evropske zadeve Tanjo Fajon, s katero sta se pogovarjala o njegovem delu na Madagaskarju, humanitarnih razmerah v državi in načrtih za prihodnost.
Zahvala za njegovo predanost
Slovenija sicer prek strateškega partnerstva s Slovensko karitas redno namenja denarno pomoč Akamasoi. Fajonova se je Opeki zahvalila za njegovo predanost in mu zagotovila, da bo Slovenija s svojo humanitarno dejavnostjo tudi v prihodnje pomagala njegovemu delu na Madagaskarju, so sporočili z Ministrstva za zunanje in evropske zadeve.