Menu
Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

Papeževo voščilo ob 75-letnici ustanovitve Unesca [VIDEO]

Mojca Masterl Štefanič
Za vas piše:
Mojca Masterl Štefanič
Objava: 13. 11. 2021 / 11:36
Čas branja: 2 minuti
Nazadnje Posodobljeno: 13.11.2021 / 15:24
Ustavi predvajanje Nalaganje
Papeževo voščilo ob 75-letnici ustanovitve Unesca [VIDEO]
Organizacija združenih narodov za izobraževanje, znanost in kulturo s sedežem v Parizu je bila ustanovljena 16. novembra 1945 FOTO: commonspace.eu

Papeževo voščilo ob 75-letnici ustanovitve Unesca [VIDEO]

Papež Frančišek je poslal voščilo Organizaciji združenih narodov za izobraževanje, znanost in kulturo, UNESCO, ki v teh dneh obhaja 75-letnico delovanja.


Unesco je »privilegirani sogovornik Svetega sedeža v skupnih prizadevanjih za mir in solidarnost med narodi, celostni razvoj človeške osebe in zaščito kulturne dediščine,« je papež po navedbah spletnega portala Vatican News zapisal v sporočilu glavni direktorici Unesca, Audrey Azoulay. Ob tem je spomnil na »privilegiran odnos« med Cerkvijo in Unescom: »Cerkev je v službi evangelija in evangelij je najbolj počlovečenjsko sporočilo, ki ga pozna zgodovina. Sporočilo miru, življenja, svobode in upanja, ki je v vseh obdobjih in vseh krajih navdihnilo številne vzgojne pobude, obenem pa spodbuja znanstveno in kulturno rast celotne človeške družine.«

UNESCO je privilegirani sogovornik Svetega sedeža v skupnih prizadevanjih za mir in solidarnost med narodi, celostni razvoj človeške osebe in zaščito kulturne dediščine.

Posebno voščilo v obliki kratkega video sporočila je sveti oče namenil tudi vsem sodelavcem Unesca in se jim ob tej priložnosti zahvalil za njihova prizadevanja: »Iskrene čestitke Unescu!«, sporočilo sklene papež Frančišek: »Vse najboljše! Naj Bog blagoslavlja vas in vaše delo! Hvala!«

Organizacija združenih narodov za izobraževanje, znanost in kulturo s sedežem v Parizu je bila ustanovljena 16. novembra 1945. Na vseh treh področjih delovanja si prizadeva za večjo ozaveščenost in spodbudo ljudi po vsem svetu. Od sprejetja Konvencije o varstvu svetovne kulturne in naravne dediščine leta 1972, ki jo je podpisalo vseh 193 držav članic Združenih narodov, Unesco izbira zgodovinske kraje in stavbe, ki so z nacionalnega in globalnega vidika posebej dragoceni in vredni zaščite. Organizacija spodbuja tudi izobraževanje in v ta namen šole povezuje v dejavno projektno mrežo.

Kupi v trgovini

Novo
Konec krščanske civilizacije
Filozofija in esejistika
22,90€
Nalaganje
Nazaj na vrh