Menu
Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

Papež znova pozval k cepljenju proti koroni

Za vas piše:
Mojca M. Štefanič
Objava: 07. 04. 2021 / 17:28
Oznake: Cerkev, Družba
Čas branja: 2 minuti
Nazadnje Posodobljeno: 07.04.2021 / 17:43
Ustavi predvajanje Nalaganje
Papež znova pozval k cepljenju proti koroni

Papež znova pozval k cepljenju proti koroni

Frančišek ob svetovnem dnevu zdravja: vsi smo poklicani v boj proti epidemiji.

FOTO: Vatican Media

Papež Frančišek je ob današnjem svetovnem dnevu zdravja znova pozval k cepljenju proti koronavirusni bolezni. Obenem je opozoril, poroča STA, da lahko le s skupnimi močmi zgradimo pravičnejši in bolj zdrav svet. Vatikan pa je ob svetovnem dnevu zdravja opozoril na nesprejemljivo neenakost pri zdravstveni oskrbi.

»Vsi smo poklicani v boj proti epidemiji. V tem boju so pomembno orodje cepiva,« je sveti oče zapisal na družbenem omrežju Twitter in ob tem opozoril, da vsi ljudje, predvsem najšibkejši, potrebujejo podporo.

Kdor se ne cepi, ogroža druge

Papež je cepivo proti koronavirusni bolezni prejel že v letošnjem januarju. Takrat je dejal, da nima razumevanja za tiste, ki nasprotujejo cepljenju: »Kdor se ne cepi, na kocko ne postavlja le lastnega življenja, ampak tudi življenja drugih,« je dejal v pogovoru za italijanski radio.

Vatikan je sicer ob svetovnem dnevu zdravja opozoril na nesprejemljivo neenakost pri zdravstveni oskrbi. Epidemija je še poglobila prepad med bogatimi in revnimi deželami, posledice pa občutijo predvsem ljudje, ki najbolj potrebujejo zaščito in imajo slab dostop do zdravstvene oskrbe, ugotavlja kardinal Peter Turkson, prefekt Dikasterija za služenje celostnemu človeškemu razvoju. Kot je še pojasnil, je lansko leto opozorilo predvsem na to, da se nihče ne more rešiti sam.

Namesto nacionalnih interesov ter pravil trga bi morali prevladovati bratstvo, pravičnost, enakost, solidarnost in vključevanje, je še dejal kardinal. Po njegovem mnenju bi morali posebno pozornost nameniti duševnim stiskam.

Izboljšati pogoje dela za zdravstvene delavce

Epidemija po Turksonovih besedah zelo ogroža duševno zdravje, zato je nujno treba izboljšati pogoje dela za zdravstvene delavce ter nameniti večjo pozornost zdravstvenime ustanovam, predvsem tistim, ki nimajo državne finančne podpore. V številnih odročnih krajih medicinska oskrba sloni izključno na cerkvenih zatočiščih ali zatočiščih drugih verskih skupnosti.

Katoliške ustanove imajo po svetu v oskrbi več kot 5.000 bolnišnic in več kot 15.000 ambulant za zdravniško pomoč ali izdajo zdravil.

Kupi v trgovini

Novo
Konec krščanske civilizacije
Filozofija in esejistika
22,90€
Nalaganje
Nazaj na vrh