Papež pri avdienci: vsak dan je čas milosti
Papež pri avdienci: vsak dan je čas milosti
V tokratni katehezi je sveti oče premišljeval o tem, kako se je Jezus sam odločil predstaviti svoje sporočilo. V sinagogi v Nazaretu, na samem začetku svojega javnega delovanja, je spomnil papež, je Gospod razkril, da je prišel oznanit dobro novico ubogim in leto Gospodove naklonjenosti, s čimer naj bi izpolnil Izaijevo prerokbo.
Po papeževih besedah je Jezus ljudem posredoval nekatere bistvene dejavnike, predvsem veselje, svobodo, svetlobo, ozdravljenje in čudenje, poroča spletni portal Vatican News.
Evangelij je mogoče posredovati le z veseljem
Pričevati o Jezusu, narediti nekaj za druge v njegovem imenu, je spomnil papež, je pričevanje tako lepemu daru, »da ga ni mogoče izraziti, saj mu ne zadoščajo nobene besede«. Če pa primanjkuje veselja, je opozoril sveti oče, pa evangelija ne posredujemo drugim, saj je dobra novica po svoji naravi »oznanjevanje veselja«.
Žalostni kristjan lahko govori o lepih stvareh, vendar je vse zaman, če njegovo oznanilo ni veselo.
»Žalostni kristjan lahko govori o lepih stvareh, vendar je vse zaman, če njegovo oznanilo ni veselo,« je zatrdil Frančišek.
Nalezljivo veselje, novo življenje
Mi, ki smo verjeli v Jezusa in izkusili preobrazbeno moč njegove besede, je poudaril papež, smo poklicani, »da se za ta čudoviti dar ne le zahvaljujemo, ampak ga tudi svobodno in z veseljem delimo z drugimi«.
Za Kristusove sledilce je vsak dan čas milosti in nova priložnost za pričevanje o dobri novici o Božjem usmiljenju, odpuščanju in novem življenju v Jezusu.
Za Kristusove sledilce je po papeževih besedah »tako vsak dan čas milosti in nova priložnost za pričevanje o dobri novici o Božjem usmiljenju, odpuščanju in novem življenju v Jezusu«.
Bog vse pozabi, ko prosimo za odpuščanje
Sveti oče je poudaril, da »Bog vse pozabi«, ko se mu približamo s prošnjo za odpuščanje. Bog je namreč mojster presenečenj in nas vedno čaka. Da pa bi lahko sprejeli Gospoda, se moramo notranje osiromašiti.
Če Jezusu ponižno priznamo, da ga potrebujemo, nas bo vedno spremljal na naši poti.
Papež Frančišek je na koncu vernike pozval, naj se obrnejo k Jezusu in priznajo, da ljudje nismo samozadostni: če ponižno priznamo, da ga potrebujemo, nas bo vedno spremljal na naši poti.