Papeški medijski svet o izzivih novih družbenih medijev
Papeški medijski svet o izzivih novih družbenih medijev
Digitalna revolucija in družbena omrežja so osrednja tema trenutnega posvetovanja Papeškega sveta za sredstva družbenega obveščanja, predmet razprav delovnega telesa, ki mu predseduje nadškof Claudio Maria Celli, pa so predvsem posledice, ki jih bliskovit razvoj na področju svetovnega spletas prinaša v cerkveno oznanjevanje, pa tudi v kulturo in življenje Cerkve na splošno. Srečanje medijskega sveta, ki se ga udeležuje okoli 50 medijskih izvedencev, kardinalov in škofov z vseh celin, je prvo po zgodovinski menjavi v vrhu katoliške Cerkve.
Ob začetku srečanja so udeleženci predvsem počastili prizadevanja Benedikta XVI. na področju novih medijev. Upokojeni papež bi lahko veljal za 'papeža digitalne revolucije', kot poroča avstrijska katoliška agencija Kathpress. Benedikt XVI. je Vatikan v luči svojih medijskih prizadevanj opremil za 21. stoletje, medijsko početje v Vatikanu pa je v tem času izkusilo opazen zagon profesionalizma.
Ob tem so izpostavili tudi dejstvo, da je Benedikt XVI. prvi papež, ki je uporabljal socialno omrežje Twitter in ki je v času svojega pontifikata izpeljal tako pomembne projekte, kot sta denimo vatikanski medijski portal www.news.va in lastni kanal na omrežju YouTube. Kot je poročal nadškof Celli, medtem vatikanski spletni naslov www.news.va preko socialnega omrežja Facebook obišče že več kot deset milijonov oseb mesečno. Aplikacijo 'Pope-App' si je na svoje naprave naložilo že več kot 400.000 uporabnikov.
Papeževa stran na socialnem omrežju Facebook, za katero skrbi omenjeni vatikanski medijski svet, beleži več kot deset milijonov kontaktov, kanal na socialnem omrežju Twitter pa ima po navedbah nadškofa Cellija kar 60 milijonov uporabnikov.
Pomen srečanja s svojo udeležbo zaznamujejo tudi ugledni udeleženci: med drugim so v Vatikan ob tej priložnosti pripotovali nadškof v Bombayu, kardinal Oswald Gracias, nadškof iz Tegucigalpe v Hondurasu, kardinal Oscar Rodriguez Maradiaga, in nadškof v Torontu, kardinal Thomas Collins. Razprav se udeležujeta tudi glavni urednik vatikanskega časnika 'L'Osservatore Romano', Giovanni Maria Vian, in glavni urednik milanskega katoliškega časnika 'Avvenire', Marco Tarquinio. Srečanje medijskega sveta se zaključuje jutri.
Vir: Kathpress
Foto: news.va