Novi sarajevski nadškof: mirno sožitje je naša dolžnost
Novi sarajevski nadškof: mirno sožitje je naša dolžnost
Tudi leta po koncu vojne v državi obstaja še zelo veliko odprtih ran in nerešenih vprašanj, je 68-letni nadškof dejal v včerajšnjem pogovoru za spletni portal Vatican News. Toda mirno sožitje, bratstvo in strpnost so dolžnost vseh državljanov, je zatrdil cerkveni dostojanstvenik.
Mirno sožitje, bratstvo in strpnost so dolžnost vseh državljanov.
V deželi s tako pisano večnarodnostno sestavo prebivalstva mir seveda ni vedno preprosta stvar. Po Vukšićevih besedah je še vedno občutiti določeno krhkost. K temu je treba dodati, da migracije in notranje razselitve še naprej spreminjajo podobo Bosne in Hercegovine. Za Albanijo in Kosovom je Bosna tretja država v Evropi z večinsko muslimanskim prebivalstvom.
Včeraj smo obhajali mednarodni dan človeškega bratstva, ki so ga pred dvema letoma razglasili Združeni narodi, povod za njihovo odločitev pa je bil dokument o človeškem bratstvu, ki sta ga 4. februarja 2019 v Abu Dabiju podpisala papež Frančišek in veliki imam Ahmad al-Tayyeb.
Povod za razglasitev mednarodnega dneva človeškega bratstva je bil dokument o človeškem bratstvu, ki sta ga 4. februarja 2019 v Abu Dabiju podpisala papež Frančišek in veliki imam Ahmad al-Tayyeb.
Oba podpisnika dokumenta in ameriški predsednik Joe Biden so včeraj pozvali k še večjim prizadevanjem za dialog, mir in trajnostnost. »Vsi živimo pod istim nebom,« je v video sporočilu ob tej priložnosti dejal papež Frančišek, to pa je bilo tudi geslo včerajšnjega praznika.