Menu
Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

»Napadi na mošeje so zločin proti Bogu«

Za vas piše:
Mojca M. Štefanič
Objava: 28. 08. 2013 / 09:36
Oznake: Cerkev, Družba
Čas branja: 2 minuti
Nazadnje Posodobljeno: 30.01.2018 / 17:12
Ustavi predvajanje Nalaganje

»Napadi na mošeje so zločin proti Bogu«

Libanonski kardinal Rai tudi avtomobilske bombe v Tripoliju označuje kot 'tragedijo za Cerkev'.

Maronitski patriarh in bejrutski kardinal Behara Butros Rai je minuli konec tedna v svojem nedeljskem nagovoru v letni rezidenci v Dimanu napade na več mošej v Libanonu označil kot 'zločin proti Bogu, človeštvu in Libanonu'. Kot je poročala rimska tiskovna agencija 'AsiaNews', je voditelj največje krščanske Cerkve v deželi minulo nedeljo obiskal eno izmed prizadetih mošej v mestu Tripoli na severu Libanona in tako izkazal solidarnost s tamkajšnjo muslimansko skupnostjo. Napadi so tudi tragedija za maronitsko Cerkev, 'ker smo eno telo in ena družina', kot je poudaril kardinal.

V bombnih napadih na dve sunitski mošeji v tem severnolibanonskem mestu je minuli petek življenje izgubilo 45 ljudi, več kot 500 pa je bilo ranjenih. Že 15. avgusta je v eksploziji avtomobila bombe v predmestju Bejruta, ki velja za trdnjavo šiitskega Hizbolaha, umrlo 24 ljudi. Predstavniki Hizbolaha so po napadu napovedali povračilne ukrepe, vendar odgovornost za bombne napade v Tripoliju zanikajo.

Kardinal Rai je v svojem nagovoru obenem izrekel ostro kritiko politično-verskim skupinam in strankam v deželi, je še poročala 'AsiaNews'. Po njegovih besedah so odgovorni za 'kaotični varnostni položaj' v Libanonu in za 'kri nedolžnih mučencev, ki se preliva v nenehnih bombnih napadih'. Z zavračanjem dialoga ovirajo oblikovanje nove vlade in povzročajo opravilno nesposobnost parlamenta, je prepričan kardinal Rai. Libanonski parlament je konec letošnjega junija zaradi državljanske vojne v sosednji Siriji, ki je še znatno zaostrila napetosti med versko-političnimi skupinami v Libanonu, načrtovane parlamentarne volitve preložil za 17 mesecev. Šiitski Hizbolah se v Siriji bori na strani režima Bašarja al-Asada. Večina libanonskih sunitov pa simpatizira z uporniki, ki jih delno tudi podpira z orožjem in človekoljubno pomočjo.


Vir: Kathpress

Foto: splet / Wikipedia

Kupi v trgovini

Prenovitev
Duhovna rast
21,00€
Nalaganje
Nazaj na vrh