Na misijonsko nedeljo poziv k širjenju vere
Na misijonsko nedeljo poziv k širjenju vere
Papež Frančišek je na včerajšnjo misijonsko nedeljo katoličane pozval k vztrajnemu širjenju krščanske vere. Okoli 35.000 romarjev, zbranih na Trgu sv. Petra, je spodbudil, naj »živijo veselje misijona ter pričujejo evangelij v svojem življenjskem in delovnem okolju«, poleg tega pa naj podpirajo misijonarje z molitvijo in konkretnimi dejanji pomoči. Sveti oče je spomnil, da bomo oktober leta 2019 obhajali kot svetovni molitveni dan za misijone.
Včeraj smo obhajali tudi nedeljo spomina na sv. papeža Janeza Pavla II. (1978-2005). Frančišek je Petrovega naslednika s Poljske imenoval »misijonarski papež«. Letošnji svetovni dan misijonov smo obhajali pod geslom »Misijon v osrčju krščanske vere«, papež Frančišek pa je nanj spomnil tudi na družbenem omrežju Twitter, kjer je zapisal: »Danes imejmo v mislih, da je Cerkev po svoji naravi misijonarska: misijon je v osrčju krščanske vere«.
V nagovoru pred opoldansko molitvijo je papež kristjane spodbudil tudi k večjim prizadevanjem in vključevanju v družbo. Vsak kristjan je poklican, da si konkretno prizadeva za »človeško in družbeno stvarnost«, pomembno pa je, da je pri tem Bog vedno na prvem mestu. Seveda so ljudje povezani s svojimi družinami, prijatelji, delom in šolo, mestom, državo ali politiko. Jezus pa je kristjane spomnil, da v prvi vrsti pripadajo Bogu, je dejal papež v luči včerajšnjega evangelija, kjer je zapisano: »Dajte torej cesarju, kar je cesarjevega, in Bogu, kar je Božjega.«
Kristjani »cesarja« in »Boga« ne bi smeli postavljati na nasprotna bregova, je pojasnil sveti oče. Takšno vedenje je označil kot »skrajniško«. Dosti bolj pomembno je, da »zemeljsko stvarnost osvetljujemo z lučjo, ki prihaja od Boga«. Če se najprej zaupamo Bogu, to nikakor ni »beg iz stvarnosti«, ampak človeku omogoča, da se pogumno sooča z izzivi zemeljskega življenja.
Ob koncu nagovora je papež vse skupaj pozval k molitvi za Kenijo, kjer po spornih predsedniških volitvah v letošnjem avgustu divjajo krvavi spopadi, v katerih je življenje izgubilo že najmanj trideset ljudi.
Vir: Kathpress
Foto: arhiv Družine (T.S.)