Menu
Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

Med včerajšnjo avdienco poziv k miru na Bližnjem Vzhodu in pozdrav Afričanom

Za vas piše:
Mojca M. Štefanič
Objava: 10. 10. 2013 / 08:55
Oznake: Cerkev, Družba
Čas branja: 2 minuti
Nazadnje Posodobljeno: 30.01.2018 / 17:12
Ustavi predvajanje Nalaganje
Med včerajšnjo avdienco poziv k miru na Bližnjem Vzhodu in pozdrav Afričanom

Med včerajšnjo avdienco poziv k miru na Bližnjem Vzhodu in pozdrav Afričanom

»Na poseben način sem vam blizu, ker je toliko sinov in hčera iz vaših domovin v brodolomu pred Lampeduso izgubilo življenje.«

Papež Frančišek je med včerajšnjo splošno avdienco v Vatikanu obnovil svoj poziv k miru in spravi na Bližnjem Vzhodu, romarje, ki so se v hudem nalivu zbrali na Trgu sv. Petra, pa je prosil, naj molijo za del sveta, kjer se je rodil Jezus. Frančišek je poudaril, da poziva k molitvi »za Sirijo, Irak, Egipt, Libanon in Sveto deželo, kjer je bil rojen knez miru, Jezus Kristus«.

Papež je pozdravil tudi škofe iz Etiopije in Eritreje ter vzhodnoafriške vernike, ki so priromali na Trg sv. Petra: »Na poseben način sem vam blizu, ker je toliko sinov in hčera iz vaših domovin v brodolomu pred Lampeduso izgubilo življenje.« Vzhodnoafriški škofje aleksandrijskega obreda so pred tem s kardinalom Sandrijem obhajali mašo zadušnico za vse žrtve begunske tragedije.

V katehetskem delu včerajšnje splošne avdience je papež Frančišek spregovoril o katoliškosti Cerkve. Dejal je, da mora Cerkev ohraniti svojo raznolikost, ki ne sme postati žrtev nagnjenj k poenotenju. Cerkev je podobna simfoničnem orkestru, v katerem igra veliko različnih instrumentov, z dirigentom Svetim Duhom pa s skupnimi močmi ustvarjajo umetniško delo, je dejal Frančišek in pojasnil, da Cerkev ne sme biti prostor, »kjer se ljudje hujskajo drug proti drugemu«.

Cerkev ne sme biti usmerjena v »elito«, pač pa v slehernega človeka, je poudaril Frančišek. »V Cerkvi vsakdo izmed nas najde vse, kar je potrebno za rast, za življenje v Kristusu, za svetost, za hojo na vsakem kraju in ob vsakem času.« Opozoril je, da izraz »katoliški« izvira iz grške besede »kath'olňn« in pomeni »glede na celoto«, »celostno«. Na ta način pride do izraza vesoljna veljava cerkvenega sporočila.

Vsak katoličan bi si moral zastaviti vprašanje, kako se sam udeležuje življenja Cerkve. »Kako sprejemam darove, ki so mi ponujeni, da rastem, da zorim kot kristjan? Ali se udeležujem življenja v občestvu ali se zapiram v lastne težave?«

Kot v družini smo tudi v Cerkvi odvisni drug od drugega, je dejal Frančišek. Preko zakramentov Cerkev ljudem obenem odpira okna, skozi katera lahko verniki uzrejo Božjo luč.






Vir: Kathpress
Foto: news.va

Kupi v trgovini

Novo
6 skritih ravnanj, ki uničujejo družine
Medosebni odnosi
29,90€
Nalaganje
Nazaj na vrh