Maša za umetnike in odprtje razstave v Galeriji Družina
Maša za umetnike in odprtje razstave v Galeriji Družina
Maša v ljubljanski stolnici sv. Nikolaja bo ob 10.30, odprtje razstave v Galeriji Družina pa je predvidena ob 11.30. Darovi za likovna dela so namenjeni pomoči družinam v stiski. Likovno kolonijo in umetnike bo predstavila umetnostna zgodovinarka Anamarija Stibilj Šajn.
Ne za Karitas, temveč za karitas
Voditeljica projekta Umetniki za karitas Jožica Ličen poudarja, da je v kontekstu gibanja Umetniki za karitas, zapisana beseda »karitas« z malo začetnico, »saj umetniki ne ustvarjajo za organizacijo, marveč iz ljubezni do bližnjega, kar ta besedica v naši veri tudi pomeni (Deus caritas est – Bog je ljubezen).
O geslu zadnje kolonije »Skupaj v istem čolnu« pa Ličnova pravi tako: »Geslo je dovolj zgovorno, če prisedemo v ta čoln in držimo skupaj tudi takrat, ko je morje razburkano. Na palubi našega čolna je umetnost, dobrodelnost, pa tudi stiske otrok, osamljenosti, revnih, bolnih, invalidov, ostarelih, kot tudi ljudi, ki so bili prisiljeni zapustiti svoj dom.«
Galerija Družina je odprta od ponedeljka do petka od 9. do 17. ure, ob sobotah pa od 8. do 12. ure.
Zgled širši skupnosti
Že skoraj 30 let so torej avgustovski dnevi na Sinjem vrhu rezervirani za mednarodno likovno kolonijo Umetniki za karitas, ki združuje umetnost z dobrodelno noto. »Ponosen sem, da je naša občina vsakoletna gostiteljica tako odmevne kolonije, ki umetnike združuje v navdihujočem okolju in ime naše občine ponaša daleč izven njenih meja. Prepričan sem, da bo vaš sloves, obdan z dobrodelnostjo, še dolgo zgled v naši skupnosti – kako se lahko s povezovanjem za dober namen doseže mnogo,« pravi župan Občine Ajdovščina Tadej Beočanin.
Kdo so bili ustvarjalci 28. kolonije?
Na avgustovski koloniji na Sinjem vrhu so sodelovali: Alda Grudina, Ana Maraž, Matjaž Mauser, Žiga Okorn, Miha Perčič, Jasmina Rojc, Blaž Rosa, Adel Seyoun, Andreja Srna in Metka Vovk Mauser.