»Kdor pride k meni, ga nikoli ne bom zavrgel«
»Kdor pride k meni, ga nikoli ne bom zavrgel«
Vodilo je vzeto iz Janezovega evangelija, je pojasnil škof Evangeličanske cerkve augsburške veroizpovedi v Sloveniji Leon Novak, ki pravi, da je to tudi danes zelo aktualna izpoved, »saj živimo v družbi, ki se deli na te ali one skupine, na ta ali ona prepričanja, kar vpliva tudi na raven medsebojnih odnosov, pa tudi na način retorike, ki jo uporabljamo v vsakdanjem življenju ne samo občani in državljani, ampak tudi na politični ravni.«
Pri Kristusu je vsak dobrodošel
Kot poudarja Novak, nam Jezus prav s temi besedami želi povedati, »da je pri njem vsak dobrodošel, ne glede na prepričanje, okolje, barvo, versko prepričanje,« navaja STA. Novak pravi, da Jezus kot božji sin prihaja v ta svet, da bi nas poenotil, spravil, da bi imeli boljše, prijaznejše, spoštljivejše človeške odnose, da bi eden drugemu stali ob strani v težkih razmerah.
Koledar izhaja že več kot 100 let
Evangeličanski koledar izhaja že več kot 100 let, vsako leto pa ima vodilo, ki spremlja delovanje Cerkve vse leto. Direktorica Zavoda Primoža Trubarja Klaudija Sedar je izpostavila, da koledar obvešča o pomembnih vsebinah za protestante in približuje njihove vsebine tudi drugim. Razdeljen je na koledarski del in nagovore, vsebinski del zajema čas od Martina Lutra do danes, drugi sklop govori o reformaciji danes, v tretjem pa so prispevki o praznikih.
Bogata kulturna dediščina
V dopolnjeni brošuri Po poti reformacije na Slovenskem so predstavljene točke reformacije, sakralni objekti, spomeniki in pomniki, ki jih je največ v Pomurju. Direktorica zavoda Primoža Trubarja je povedala, da čez 40 tovrstnih točk predstavlja primer kulturnega in trajnostnega turizma. Z njo želijo Slovencem približati slovensko protestantsko kulturno dediščino, tujce pa nagovoriti in spodbuditi, da raziskujejo in spoznavajo to dediščino.