Indijka prvič na čelu misijonark ljubezni
Indijka prvič na čelu misijonark ljubezni
Kot so v začetku meseca sporočili iz redovne skupnosti, je 69-letna s. Mary Joseph na vodilnem položaju nasledila 68-letno Nemko, s. Mary Prema Pierick, ki je redovno skupnost sv. matere Terezije (1910-1997), ustanovljeno v Kalkuti, vodila od leta 2009. Neposredna naslednica redovne ustanoviteljice iz Albanije je bila s. Nirmala Joshi (1934-2015) iz Nepala.
Red misijonark ljubezni je bil ob koncu minulega leta pod pritiskom zaradi obtožb, da mlada hindujska dekleta sili k spreobrnjenju v katoliško vero.
Red misijonark ljubezni je bil ob koncu minulega leta pod pritiskom zaradi obtožb, da mlada hindujska dekleta sili k spreobrnjenju v katoliško vero. V začetku letošnjega marca pa so indijske oblasti preiskavo redovne skupnosti misijonark ljubezni opustile. Kot je poročala tiskovna agencija Ucanews, je tožilstvo v zahodnoindijski zvezni državi Gudžarat izjavilo, da so obtožbe neutemeljene in da reda ne bodo več preganjali. Obenem je sodišče zavrnilo tudi obtožbe proti dvema članicama reda.
Omenjene obtožbe so sicer le nasprotovanja redu matere Terezije. Konec lanskega decembra so misijonarkam ljubezni za krajši čas odvzeli pravico do finančnih darov iz tujine. Indijska vlada je to prepoved nato januarja znova umaknila. Otroški dom, ki ga redovnice vodijo v indijski zvezni državi Utar Pradeš, pa po premoženjskem sporu z vojsko glede lastništva nepremičnine ostaja zaprt.
V preteklih mesecih sta se diskriminacija in nasilje nad kristjani s strani hindujskih skrajnežev v skoraj vseh indijskih zveznih državah močno povečala.
Kristjani predstavljajo okoli 2,3 odstotka izmed približno 1,3 milijarde prebivalcev Indije. V preteklih mesecih sta se diskriminacija in nasilje nad kristjani s strani hindujskih skrajnežev v skoraj vseh indijskih zveznih državah močno povečala.