Evropski prvaki so Poljaki, Slovenija deseta

Oznake: Družba
Čas branja: 1 minuta
Nazadnje Posodobljeno: 30.01.2018 / 17:11
Ustavi predvajanje Nalaganje

Navdušujoče igre, borbenost in veliko nogometnega znanja, piše Andrej Praznik o ta teden zaključem evropskem prvenstvu duhovnikov v malem nogometu. Slovenska reprezentanca pristala na 10. mestu.

V četrtek, 28. februarja, se je v Žalcu končalo 7. evropsko prvenstvo duhovnikov v malem nogometu. Naslov prvaka je osvojila Poljska, ki je v večernem finalu s 3 : 0 premagala Bosno in Hercegovino. Slovenija je po nesrečnem porazu z Avstrijo (bilo je 0 : 1) pristala na 10. mestu. Za najboljšega igralca prvenstva je bil proglašen bosanski reprezentant Ilija Dević, za najboljšega vratarja pa Slovak Michal Baran. Najboljše reprezentance so prikazale navdušujoče igre, borbenost in veliko nogometnega znanja. Duhovniki so imeli tudi zunaj igrišča veliko možnosti za bratsko druženje, piše Andrej Praznik.

O dogajanju na prvenstvu bomo obsežno poročali v naslednji številki Družine.