Danes molimo za rešitev zdravstvene krize
Danes molimo za rešitev zdravstvene krize
Foto: Vatican Media
Visoki odbor za človeško bratstvo je v začetku letošnjega maja v petnajstih jezikih objavil sporočilo z naslovom »Moliti za človeštvo«, s katerim na današnji dan, 14. maja, vabi ljudi po vsem svetu k molitvi, postu in delom usmiljenja, poroča Radio Vatikan.
Moliti za človeštvo
Naš svet se danes sooča s hudo nevarnostjo, ki ogroža življenje milijonov oseb po vsem svetu, z drugimi besedami s hitrim širjenjem okužb s koronavirusom, so zapisali v sporočilu. Medtem ko poudarjamo pomen vloge zdravnikov in znanstvenega raziskovanja pri soočanju s to epidemijo, se ne pozabimo v takšni hudi krizi obrniti k Bogu Stvarniku z molitvijo, s prošnjo in deli usmiljenja; vsaka oseba, na vseh koncih sveta, v skladu s svojo religijo, vero ali naukom, da bi On odstranil to epidemijo, nas rešil te nadloge, pomagal znanstvenikom najti zdravilo, ki bi jo premagala, ter da bi On rešil svet pred zdravstvenimi, gospodarskimi in humanitarnimi posledicami širjenja te tako hude okužbe.
Visoki odbor, v skladu s cilji Dokumenta o človeškem bratstvu, predlaga, naj bo 14. maj dan molitve, posta in prošnje za človeštvo ter vabi vse verske voditelje in osebe po vsem svetu, naj odgovorijo na to človekoljubno povabilo ter se enoglasno obrnejo na Boga, da bi obvaroval človeštvo, mu pomagal premagati pandemijo, ponovno vzpostavil varnost, stabilnost, zdravje in blaginjo ter napravil naš svet, po koncu pandemije, bolj človeški in bratski.
Molitev je univerzalna enota
Na vabilo Visokega odbora za človeško bratstvo se je odzval tudi papež Frančišek, ki je sporočil, da pobudo sprejema, »ker je molitev univerzalna vrednota«. Kot poroča Radio Ognjišče, se sveti oče strinja, da bi se 14. maja »vsa verstva duhovno povezala ter na ta dan z molitvijo in postom ter deli ljubezni Boga prosila za pomoč človeštvu v premagovanju pandemije novega koronavirusa«.
Papež Frančišek blizu obolelim za covidom-19
Papež je tudi sporočil, da je blizu obolelim za covidom-19, tistim, ki so se posvetili skrbi zanje, in vsem, ki zaradi pandemije novega koronavirusa kakorkoli trpijo. Zavzel se je tudi za mednarodno sodelovanje. Po včerajšnji opoldanski molitvi je povedal: »Dejansko je pomembno, da se na pregleden način, ki ne služi le posameznim interesom, združijo znanstvene zmogljivosti, da se najdejo cepiva in načini zdravljenja ter se zagotovi vsesplošen dostop do bistvenih tehnologij, ki bi omogočile vsakemu okuženemu človeku na vseh koncih sveta prejeti ustrezno zdravstveno oskrbo.«