ČZN o uničenju ptujskih Nemcev po koncu vojne
ČZN o uničenju ptujskih Nemcev po koncu vojne
Mariborska strokovna revija Časopis za zgodovino in narodopisje je prikazala obširen znanstveni opus zdravnice, zgodovinarke medicine in medicinske humanistke dr. Zvonke Zupanič Slavec.
V številki 2 ČZN (2019) so objavljeni štirje prispevki.
Filip Čuček piše o slovenskih poslancih v štajerskem deželnem zboru 1848–1878).
Mateja Ratej je prikazala hitlerizem v širši okolici Maribora v tridesetih letih 20. stoletja.
Borivoj Breže je raziskal komunista Vilka Čižmeka, borca za pravico ne glede na družbeno-politični sistem, ki je bil nezaželen pred, med in po drugi svetovni vojni, v treh političnih režimih.
Mojca Ramšak je prikazala obširen znanstveni opus zdravnice, zgodovinarke medicine in medicinske humanistke, prof. dr. Zvonke Zupanič Slavec.
Zvonka Zupanič Slavec
Gašper Rojko, rektor praške univerze in prezrti cerkveni zgodovinar
V številki 3-4 ČZN (2019) je objavljenih sedem prispevkov.
Filip Čuček piše o spodnještajerskih državnozborskih slovenskih poslancih za časa Taaffejeve vlade. Andrej Rahten je osvetlil vzpostavitev slovensko-avstrijskih odnosov po razpadu habsburške monarhije.
Marjan Toš je raziskal življenje in delo Franja Voglarja, tajnika Narodnega sveta za Štajersko, šolnika in narodnopolitičnega delavca.
Irena Mavrič Žižek je osvetlila usodo ptujskih Nemcev ob koncu druge svetovne vojne. Fanika Krajnc Vrečko je prikazala Gašperja Rojka (1744–1819), rektorja praške univerze in prezrtega cerkvenega zgodovinarja.
Marjeta Ciglenečki je pod naslovom »Delo hvali kiparskega mojstra, g. Ivan Sojč« predstavila arhivske vire, časopisna poročila in umetnostnozgodovinska besedila o kiparju Ivanu Sojču (1879–1951). Damir Globočnik je raziskal spomenik kralju Aleksandru I. v Mariboru.
Kidričevo, dvorec Sterntal. Tu so po vojni ubijali ptujske (in druge) Nemce.