Menu
Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

Cerkev, ki poje

Za vas piše:
Jana Podjavoršek
Objava: 29. 05. 2018 / 13:56
Oznake: Cerkev, Družba
Čas branja: 1 minuta
Nazadnje Posodobljeno: 30.05.2018 / 11:53
Ustavi predvajanje Nalaganje
Cerkev, ki poje

Cerkev, ki poje

Bernadette Melois iz Pariza je 23 let urejala francosko izdajo Magnificata.

Foto: Tatjana Splichal

Bernadette Melois iz Pariza je 23 let urejala francosko izdajo Magnificata.

Kaj je lepota krščanskega veselja?
Veliko je krajev, kjer se vidi lepota krščanskega življenja, ker je krščansko veselje nekaj, kar živi v osebi. Lepoto krščanskega veselja vidimo, ko se bratje in sestre krščanskega občestva zberejo za molitev, slavljenje, ko se zberejo zato, da bi služili drug drugemu, da bi služili najmanjšim. Krščansko veselje, ki ga vidim predvsem v tem, razodeva besedo: »Poglejte, kako se imajo radi med seboj.« Krščansko veselje je sad ljubezni.

Kdaj lahko govorimo o lepoti liturgije?
Lepota liturgije se vidi v tem, kako se obhaja bogoslužje, v skrbi, ki jo posvetimo obhajanju bogoslužja. Gre za način, kako se obhaja obrede, pravilnost obhajanja, ko je vsak član skupnosti na svojem pravem mestu. Ena od točk koncilskega odloka o bogoslužju pravi, da vsak opravi samo tisto, kar se od njega pričakuje, kar pomeni, da je voditelj petja na svojem mestu, psalmist na svojem, da nihče ne skuša delati več kot tisto, kar mu pripada v njegovem služenju. Lepota bogoslužja se kaže tudi v skrbi za lepoto petja in glasbe. Pesem se prilagodi obredu in času v cerkvenem letu. Pri Gospod usmili se prosimo, moledujemo, aleluja izraža slavljenje.

Spregovorila je o lepoti glasbe pri liturgiji in kako vstopamo v čaščenje Boga, ki prihaja med nas v koščku kruha in vina. Celoten pogovor si lahko preberete v novi številki Družine.

Kupi v trgovini

Novo
Živa voda
Pričevanja
26,90€
Nalaganje
Nazaj na vrh