»Čakaj malo, Jezus, kaj pa če …?« [VIDEO]
»Čakaj malo, Jezus, kaj pa če …?« [VIDEO]
»Kaj pa če …?« … Te besede imamo v mislih in jih izgovarjamo dosti pogosteje, kot si morda predstavljamo. Ovirajo nas in nam preprečujejo, da bi pogumno stopali naprej po svoji poti, v video posnetku zatrjuje priljubljeni »viralni« duhovnik.
Svetopisemsko načelo nas uči, naj razmišljamo povsem drugače: »V 10. poglavju evangelija po Mateju Jezus apostole pošlje po svetu, da bi oznanjevali nebeško kraljestvo, ter jim naroči, naj s seboj ne vzamejo hrane, denarja ali rezervnih oblačil.« Kaj to pomeni z vidika morebitnih strahov?
Preberite tudi: »Kot duhovnik imam tri stvari vedno pri sebi«
Duhovnik David opozarja na psihologe, po mnenju katerih je ena najboljših stvari, ki jih lahko naredimo pri soočanju s svojimi strahovi in tesnobnostjo, da vprašanje »Kaj pa če …?« preprosto preoblikujemo. Namesto da razmišljamo v smeri »Kaj pa če zbolim?« ali »Kaj pa če ne bom mogel odplačati posojila?«, si raje recimo: »Tudi če zbolim …« ali »Tudi če ne bom mogel odplačati posojila …« …
»Zdi se mi, da želi Jezus svoje učence naučiti prav tega,« v video posnetku pove David. Jezus je verjetno na podoben način pripravljal svoje učence, da so si »drznili« oditi v svet. Morda je vsakemu od njih dal nekaj hrane in nekaj denarja ter rekel: »Upajmo, da vas bodo imeli ljudje radi!«
In morda mu je Peter takrat odgovoril: »Čakaj malo, Jezus, kaj pa če nam zmanjka hrane? Če nam zmanjka denarja? Če nas ljudje ne bodo imeli radi?« Jezus je morda odvrnil: »Hej, to je dobra pripomba. Načrt se je spremenil. Ničesar ne vzemite s seboj! … Toda tudi če vas ljudje ne bodo imeli radi, bo vse v redu, ker imate mene!«
Preberite tudi: 1.167 spovedi v 65 urah [VIDEO]
Jezus je tako učencem omogočil, da svoje vere niso le oznanjali, ampak jo tudi živeli. Zato so trenutki negotovosti v našem življenju odlična priložnost, da storimo enako. »Pogosto, ko mislimo, da doživljamo krizo, to v resnici ni kriza, ampak preboj,« pojasnjuje mladi duhovnik.
Jezus nam vedno ponudi priložnost, da svoje »Kaj pa če …« spremenimo v »Tudi če …«, Moses povzame bistvo svetopisemskega nauka. S tem ne trdi, da bo Bog napolnil naš bančni račun: »Pravim, da je tisto, kar v življenju resnično potrebujete, nekaj, kar že imate.«
Ko se tega zavedate, lahko samozavestno in odločno rečete: »Tudi če mi ta svet vzame denar, prijatelje, ali celo življenje, bo še vedno vse v redu. Jezusa mi namreč ne more vzeti.«