Nadškof Zore na Družini: »Brez filtrov pred Boga«
Nadškof Zore na Družini: »Brez filtrov pred Boga«
Na sedežu podjetja Družina je v novi kapeli odslej Najsvetejše. Ob tej priložnosti je za sodelavce Družine danes mašo ob somaševanju duhovnega asistenta Jožeta Pluta in tajnika Boštjana Prevca vodil ljubljanski nadškof Stanislav Zore. Ob začetku maše je direktor Družine Tone Rode poudaril, da je prisotnost živega Boga v kapeli pomembna za srce sodelavcev.
Nadškof Stanislav Zore je navzoče Družinine zaposlene sprva nagovoril kot tiste, ki ne le posredujemo novice in komentarje, temveč prek novinarskega dela tudi oznanjamo evangelij: »Vesel sem, da ste v središče svojega dela postavili kapelo in znotraj nje Gospoda Jezusa, njegovo sveto navzočnost med nami.«
Pridigo je začel s čestitko vsem, ki so si upali usesti v prvo klop, kajti – kot je izpostavil nadškof – se dostikrat podzavestno držimo nekoliko dlje od Boga in v sebi nosimo zadržek pred njim. »Kot da nas je nekoliko strah – to ni strah, ki te ohromi, temveč tak, ki te drži nekoliko na oddaljenosti, ker Bog lahko reče stvari, ki mi niso všeč. Verjamemo, da če smo nekoliko proč, Bog tega ne bo rekel ali pa ne bomo dovolj dobro slišali,« je opozoril Stanislav Zore.
»Toda Jezusa smo postavili sem, pod vašo streho, okoli njega boste uresničevali svoje delo, poklic, služenje ljudem, in zato se ne bojte približati Njemu, prisluhniti njegovi besedi,« je nadaljeval metropolit in navzoče opomnil, naj ne pošiljajo posrednikov, da bi povedali Jezusu, »kaj želi tvoje srce ali kaj potrebuje tvoja duša, kakšno bolezen naj Gospod ozdravi v tvojem srcu, kakšno mrtvoudnost naj ozdravi v tvojem življenju, tvoji družini, tvoji okolici. Ne pošiljajte ne veljakov in ne prijateljev.«
»Tudi v tem prostoru, kamor boste prihajali – predenj, pred Jezusa, ne v prostor! –, zato, da bo On vodil vaše delo, vašo misel, vaš nagovor ljudem, bodite neposredni. In vas prosim, da enako neposredno tudi poslušate njegovo besedo,« je poudaril nadškof Zore.
In dodal, naj nikdar ne prinašamo s seboj cedila ali filtrov, ki naj ostanejo zunaj, za drugačne okoliščine in druge pogovore: za pogovor z Bogom pa brez filtrov in brez cedil. »Naj njegova misel, beseda, spodbuda, dostikrat tudi v njegovi ponižnosti njegova prošnja, prihaja neposredno in jo neposredno sprejemajte in naj potem tudi neposredno rodi sadove, najprej v vas samih, in potem v vašem delu, pa tudi v vašem kolektivu. Brez filtrov in brez cedil.«
»Še to vas prosim, naj ne mine delovni dan, ko vsak izmed vas ne bi vstopil v to kapelo in povedal enega stavka dragemu Bogu, mu izrekel ene same misli, za trenutek prisluhnil, da zgolj počastil s poklekom. Naj ne bo tujec med vami, ampak naj bo prijatelj vsakega od vas vsak dan. To vas prosim,« je za konec še enkrat nagovoril Družinine zaposlene.