Menu
Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

Vlagajmo kutine brez sladkorja

Mateja Reš
Za vas piše:
Mateja Reš
Objava: 30. 10. 2010 / 22:00
Čas branja: 5 minut
Nazadnje Posodobljeno: 02.11.2010 / 11:36

Vlagajmo kutine brez sladkorja

Surove kutine so v kuhinji tako rekoč neuporabne, v dekorativne namene pa še kako. So zanimivih oblik, posebej hruškaste oblike, ki svojo bleščavost skrivajo pod volnatim poprhom. Malokatero sadje diši tako kot kutina. To lastnost so gospodinje izrabljale v času, ko še ni bilo odišavljenih pralnih praškov.
Surove kutine so v kuhinji tako rekoč neuporabne, v dekorativne namene pa še kako. So zanimivih oblik, posebej hruškaste oblike, ki svojo bleščavost skrivajo pod volnatim poprhom. Malokatero sadje diši tako kot kutina. To lastnost so gospodinje izrabljale v času, ko še ni bilo odišavljenih pralnih praškov. Tretji čut, ki se ob kutinah prebudi v nas, je okus. In tega bi tokrat radi shranili za daljši čas. Zanimivo je, da je portugalsko ime za kutine »marmelo«. Marmelada je bila tam torej najprej kutinova …

Ko kutine oberemo ali jih dobimo od prijateljev ali sorodnikov, jih navadno pustimo še malce zoreti. Ko dosežejo poln okus, jim odstranimo volnati poprh, lahko kar s suho ali vlažno mehko krpo ali s prsti pod tekočo vodo. Nato kutine razrežemo na četrtine, če so zelo velike, pa na osmine. Ker so zelo trde, je morda najlaže, da jih s prerezano stranjo položimo na kuhinjsko desko in z večjim nožem zarežemo po polovici ali na četrtine. Ni nujno, da so rezine enakomerne. N...

Prispevek je dostopen samo za naročnike Družine.

Nazaj na vrh