Menu
Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

Covid-19: kristjani, judje in muslimani v Jeruzalemu združeni v molitvi

Za vas piše:
Mojca M. Štefanič
Objava: 27. 03. 2020 / 11:16
Oznake: Cerkev, Družba
Čas branja: 2 minuti
Nazadnje Posodobljeno: 27.03.2020 / 22:02
Ustavi predvajanje Nalaganje

Covid-19: kristjani, judje in muslimani v Jeruzalemu združeni v molitvi

Skupna molitev treh abrahamskih religij je zelo pomenljiva.

Foto: Vatican Media

Voditelji treh abrahamskih religij – krščanstva, judovstva in islama – so včeraj v Jeruzalemu skupaj molili za zaustavitev pandemije koronavirusa. Pobudo župana svetega mesta so udejanjili v jeruzalemski mestni dvorani, skupne molitve pa so se udeležili tudi predstavniki drugih veroizpovedi, med drugim druzev in bahajev.

Pred molitvijo je frančiškanski kustos v Sveti deželi, p. Francesco Patton, v pogovoru za Radio Vatican izpostavil pomen tega dogodka in pojasnil, da bo vsaka religija molila v skladu s svojim izročilom. »Skupaj bomo molili k Vsemogočnemu Bogu, da bi se pandemija končala,« je povedal p. Francesco in dejal, da ima ta pobuda globok duhovni pomen: »Pomembno je samo po sebi, ker kot verniki vsi izhajamo iz istih korenin; in zahvaljujoč tem istim koreninam lahko s trdno vero in zaupanjem v molitvi skupaj prosimo Vsemogočnega Boga.«

Včerajšnja molitev je sad skupne izjave, ki so jo voditelji bazilike Božjega groba (kristjani latinskega, grško-pravoslavnega in armenskega obreda) objavili 21. marca, v njej pa so izrazili upanje, da bi »v teh nevarnih razmerah vsi Abrahamovi otroci lahko skupaj molili k Vsemogočnemu ter ga prosili za varstvo in usmiljenje«.

Kakšni bodo letošnji velikonočni prazniki?

P. Francesco je spregovoril tudi o letošnjih velikonočnih praznikih v Jeruzalemu, ki ne bodo tako slovesni kot običajno, ker bo »manj slovesnosti, brez romarjev, le v malih krajevnih občestvih,« toda, je pojasnil frančiškanski kustos, »kljub temu bomo veliko noč primerno obeležili«.

Ravno v teh dneh so v okviru zaščitnih ukrepov pred širjenjem koronavirusa za obiskovalce zaprli tudi baziliko Božjega groba v Jeruzalemu, kar pomeni, da bodo velikonočne slovesnosti ob Božjem grobu obhajali za zaprtimi vrati. »Na veliko noč se ne spominjamo množic vernikov, temveč obhajamo vstajenje Jezusa Kristusa in upanje lahko najdemo v njegovem vstajenju, ne pa v številu navzočih vernikov!« je prepričan p. Francesco.

Kupi v trgovini

Novo
Globalizacija zahodne kulturne revolucije
Družbena vprašanja
32,90€
Nalaganje
Nazaj na vrh