Vatileaks: novi knjigi Chaouquijeve in Fittipaldija
Vatileaks: novi knjigi Chaouquijeve in Fittipaldija
Škandal Vatileaks tudi po papeževi pomilostitvi glavnih obtožencev ostaja medijsko privlačen. Knjigo je namreč napisala tudi Francesca Immacolata Chaouqui. Nekdanja članica papeške komisije za reformo vatikanskih financ (COSEA) je bila v vatikanskem procesu o predaji zaupnih dokumentov časnikarjem pogojno obsojena na deset mesecev zaporne kazni. Njena knjiga z naslovom »Nel nome di Pietro« (V imenu Petra) bo 7. februarja izšla pri milanski založbi Sperling & Kupfer.
Chaouquijeva želi v knjigi po navedbah založbe »povedati vso zgodbo o delovanju komisije, oprto na doslej neobjavljeno korespondenco in dokumente«. Govora bo o »zapravljanju, bogastvu, poslovanju in spletkah v Vatikanu« - ter o spletkah »mednarodnih lobijev«, ki želijo preprečiti papeževa prizadevanja za izvedbo reform.
Knjigo bo izdal tudi eden izmed dveh obtoženih časnikarjev. Delo z naslovom »Lussuria« (Nečistost) Emiliana Fittipaldija izide 19. januarja.
Fittipaldi je bil lani v procesu zaradi objave zaupnih dokumentov o domnevnem poneverjanju denarja v Vatikanu oproščen kazni. Njegova nova knjiga je »nova, eksplozivna reportaža o hinavščini in grehih katoliške Cerkve«, je v začetku tedna sporočila Fittipaldijeva založba Feltrinelli. Fittipaldi v knjigi razkriva »pretresljivo stvarnost spolnih škandalov med duhovniki, škofi in kardinali po vsem svetu«, sporoča založba.
Fittipaldi, časnikar ugledne italijanske informativne revije L'Espresso, je novembra 2015 objavil knjigo z naslovom »Avarizia« (Pohlep), ki govori o bogastvu, škandalih in skrivnostih v pontifikatu papeža Frančiška. Fittipaldi je zahvaljujoč zaupnim virom zbral veliko dokumentov o gospodarskem položaju Vatikana, med drugim bilance in finančna poročila. Skupaj s kolegom Gianluigijem Nuzzijem je bil Fittipaldi s strani Vatikana obtožen zaradi objave zaupnih dokumentov, sodišče pa ga je julija lani oprostilo vseh obtožb.
Vir: Kathpress
Foto: splet